camino de santiago szlak swietego jakuba droga camino frances pielgrzymka relacja
camino de santiago szlak swietego jakuba droga camino frances pielgrzymka relacja

Camino de Santiago – Droga bardzo osobista

6
1 minute, 12 seconds Read

Camino de Santiago (Szlak św. Jakuba) – Droga bardzo osobista

Kto nie miał marzenia, o którym myślał, że nigdy się nie spełni, aż tu nagle jest okazja, aby je zrealizować, i co wtedy? Najpierw niedowierzanie, a później podejmujesz decyzję i odczuwasz ekscytację, w końcu uda Ci się spełnić coś, o czym marzyłeś od dawna.

Tak jest i ze mną. Moje marzenie, które kiełkowało we mnie od wielu lat, stało się osiągalne. Tym marzeniem jest przejście szlaku świętego Jakuba (Camino de Santiago). Nie będę ukrywał, że pierwszy raz o tym pomyślałem kilka lat temu po lekturze książki „Pielgrzym” Paolo Coelho. Później wróciło ono do mnie ze zdwojoną siłą przy okazji obejrzenia filmu „The Way – Droga życia”, z Martinem Scheenem w roli głównej.

Moją podróż zacząłem od poszukiwania informacji odnośnie do drogi. Okazuje się, że jest dużo szlaków biegnących do Santiago de Compostela. Decyduję się na drogę najbardziej popularną, a zarazem najbardziej znaną – zwaną Camino France. Biegnie ona z Saint Jean Pied de Port we Francji do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Teraz pozostało tylko zarezerwować bilet i zacząć realizację swojego marzenia.

Podobał Ci się mój wpis? Dołącz do podróży na FacebookuTwitterze Instagramie, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych wpisów na https://podrozebezosci.pl.

Similar Posts

6 Comments

 1. Kinga Nowak says:

  Cześć Grzegorz!

  To aż dziwne i nieco niewiarygodne, że nie trafiłam wcześniej na Twoją relację z Santiago. Chętnie nadrobię zaległości w wolnej chwili, ponieważ uwielbiam czytać o tej wyjątkowej Drodze.

  Również ja mam ją za sobą. Pokonałam co prawda Camino del Norte, ale czuję że wiele rzeczy, emocji, opisów, spostrzeżeń będzie się nam pokrywało. Ubiegłoroczny lipiec i sierpień był dla mnie wyjątkowym okresem w życiu. Tego nie da się nawet opisać słowami w taki sposób, w jaki chciałoby się to zrobić. Pewnie sam o tym dobrze wiesz 🙂

  Pozdrawiam serdecznie,
  Kinga

  1. Grzegorz says:

   Cześć Kinga!

   Doskonale Ciebie rozumiem :). Myślę, by za kilka lat ponownie wyruszyć na Camino, ale właśnie na to które Ty przeszłaś. Przejście Camino to jest wielka przygoda i niezapomniane doświadczenie, dlatego obecnie staram się przekonywać ludzi, by również wyruszyli na tą drogę :).

   Pozdrawiam serdecznie

   Grzegorz

 2. Zbyszek says:

  Pozdrawiam Grzegorzu. Raz spotkani na tej drodze ludzie na zawsze już… Wiadomo.

  Miło było zajrzeć. Bardzo dobra relacja. Zdjęcia… pyszne. I w ogóle… jasno tak i optymistycznie. Mimo tej twojej uszkodzonej w drodze kostki 🙂

  Pozdrawia mężczyzna, który miał za sobą dość długą drogę, bo szedł z Lublina 🙂

  Buen Camino!

  1. Grzegorz says:

   Witam Zbyszku!
   Opisałem Camino tak jak widziałem, a raczej jak czułem 🙂 . Mój nastrój przełożył się na przeżycia i wspomnienia, stąd ostateczny efekt.
   Przez 900 km miałem aparat na szyi, więc zdjęcia miałem z czego wybierać 🙂 . Dokładnie pamiętam nasze spotkanie i bardzo krótką rozmowę. Byłeś jedyną spotkaną osobą, która szła z Polski.

   Pozdrawiam Ciebie i Lublin 🙂
   Buen Camino

   PS. 13 września miałem górne łóżko, a Ty dolne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *