Korfu (Corfu, Kerkyra) - Największa Wyspa Jońska. Co warto zobaczyć i zwiedzić na Korfu? Najciekawsze miejsca i atrakcje. Grecja

Korfu atrakcje – TOP 15. Co warto zobaczyć na Korfu? Grecja. Przewodnik

10
16 minutes, 3 seconds Read

Korfu (Kerkyra) to czekająca na ciebie namiastka rajuNajwiększa na Morzu Jońskim, najbardziej zielona wyspa Grecji słynie z cudownych plaż i bujnej roślinności. Ma również bogatą historię oraz wiele ciekawych miejscowości, w których spróbujesz wyśmienitej kuchni. Bez względu na to, czy jesteś plażowiczem, czy imprezowiczem, kochasz błogi odpoczynek czy spędzasz czas aktywnie i uwielbiasz zwiedzanie, na Korfu znajdziesz coś dla siebie. Wakacje na Korfu to dobry pomysł, ale opinie wielu osób są zgodne, że możesz wybrać inny termin. Ładna pogoda na Korfu trwa od maja do października. Co warto zobaczyć na Korfu i jakie atrakcje skrywa wyspa?

Korfu najciekawsze atrakcje. Co warto zobaczyć na Korfu?

1. Miasto Korfu (Kerkyra) 

Lądując, trafisz wprost do najciekawszego miasta, a zarazem stolicy wyspy zwanej Kerkyra, czyli po polsku Korfu. Nie przegap tej miejscowości pełnej wąskich uliczek, urokliwych budynków oraz pięknych placów. Szczególnie klimatyczne jest Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W nim odkryjesz, dlaczego Korfu uznaje się za najbardziej włoską z greckich wysp. Wpływ na to miało panowanie Republiki Weneckiej trwające cztery wieki. 

Stare Miasto mieści się w obrębie fortyfikacji, w skład której wchodzą także dwie twierdze, stara i nowa. Szczególnie popularna jest stara twierdza (Paleo Frurio) z XVI wieku wzniesiona na wysepce i połączona z miastem mostem. Sporo w niej atrakcji, chociażby latarnia morska Sidero, co znaczy Żelazna. Do tego wchodząc tam, zobaczysz piękne widoki na zabudowania miejskie oraz Morze Jońskie. 

Z innych ciekawych miejsc w stolicy Korfu polecam pałac gubernatorów i katedrę św. Spirydona. Jest to cerkiew prawosławna z relikwiami patrona wyspy św. Spirydona Trimifuntsky’ego. W stolicy znajdziesz się także kilka muzeów, w tym: Sztuki Azjatyckiej oraz Archeologiczne. 

miasto korfu stolica atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

2. Kanoni. Lądowisko samolotów na Korfu

Nie tylko na Sint Maarten poczujesz powiew wiatru od lądującego i startującego samolotu. Na Korfu jest świetny punkt widokowy, z którego z bliska zobaczysz zbliżające się samoloty. Dojedziesz do niego samochodem lub autobusem nr 2A z miasta Kerkyra w kierunku Kanoni. 

Koło dużego, bezpłatnego parkingu znajduje się wąski, około metrowej szerokości betonowy pasek łączący dwa brzegi zatoki. To właśnie nad środkiem tej grobli przelatują samoloty, gdyż jest to początek/koniec pasa startowego. W sezonie samoloty latają co 5-10 minut. Piękny widok jest także z położonej ciut wyżej Cafe Kanoni.

korfu kanoni ladowisko samolotow atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

3. Monastyr Vlacherna i Mysia Wyspa

Monastyr Vlacherna to najczęściej fotografowany budynek na Korfu. Znajduje się na niewielkiej wysepce połączonej groblą z lądem tuż obok lądowiska. Klasztor wzniesiono w XVII wieku i stanowi doskonały przykład bizantyjskiego stylu architektonicznego. Budowla jest niewielka, ale jej białe ściany oraz pomarańczowy dach już z daleka zwracają uwagę. Monastyr przesiąknięty jest historią oraz tradycją i zwiedzisz go za darmo. Wnętrze skrywa niedużą kaplicę, sklepik z pamiątkami, kwiaty w donicach oraz koty. Klasztor stanowi miejsce pielgrzymek nie tylko dla mieszkańców Korfu.

Przy dobrej pogodzie zwiedzanie monastyru połącz z rejsem na położoną tuż obok Mysią Wyspę (Pontikonissi). Legenda mówi, że jest to statek Odyseusza zamieniony przez Posejdona w kamień. Miała to być zemsta za oślepienie jego syna Polifema. Atrakcją wyspy jest niewielka kaplica Chrystusa Pantokratora wzniesiona na przełomie XI/XII wieku. Oprócz niej na wyspie jest jeszcze sklepik z pamiątkami. 

korfu monastyr Vlacherna atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

4. Achilion

10 km na południe od stolicy wyspy odnajdziesz Achilionnajpięknieszy pałac na Korfu. Nazwa pochodzi od imienia Achillesa, a nadała go austriacka cesarzowa Elżbieta Bawarska, zwana Sissi. To z rozkazu cesarzowej został wzniesiony w latach 1890-1891 jako jej letnia rezydencja. Powodem budowy była miłość cesarzowej do greckiej kultury oraz pałac miał upamiętniać jej syna Rudolfa, który popełnił samobójstwo.

Pałac zbudowano na wzgórzu w miejscowości Gastouri. Architektonicznie nawiązuje do starożytnego pałacu mitycznej Feacji i łączy elementy jońskie, rzymskie oraz doryckie. Budowla jest dwupiętrowa, z pomnikiem Sissi stojącym u wejścia. W środku panuje przepych. Barwne malowidła, finezyjnie zdobione schody, obrazy, rzeźby, których często bohaterem jest Achilles. Również w ogrodach jest sporo rzeźb, w tym postać umierającego Achillesa o twarzy zmarłego syna cesarzowej. Największa z rzeźb ma 12 m i przedstawia Achillesa Zwycięskiego. Ustawiono go, gdy właścicielem pałacu został niemiecki cesarz Wilhelm II. 

Z pałacu oraz z dobrze utrzymanych ogrodów rozpościera się rozległa panorama. Jako ciekawostkę dodam, że Achilion zobaczysz w przygodach agenta Jamesa Bonda pod tytułem Tylko dla twoich oczu z 1981 roku. Rozgrywa się w nim scena w kasynie. Aktualne godziny otwarcia, ceny biletów oraz informacje, na jakim etapie jest remont pałacu, znajdziesz na https://achillion-corfu.gr/.

korfu achilion atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

5. Punkt widokowy Tron Kaisera

Nie tylko Sissi pokochała Korfu, ale także ostatni cesarz niemiecki Wilhelm II, zwany Kaiserem. Miał on swoje ulubione miejsce rozmyślań i kontemplacji zachodów słońca. Znajduje się ono na wysokości 270 metrów na szczycie wzgórza Pelekas. Dojedziesz do niego samochodem, uważaj jednak na wąskie uliczki oraz ostrzejsze podjazdy. Niewielki parking mieści się tuż przed wejściem do bujnego ogrodu z wiekowymi drzewkami oliwnymi dającymi przyjemny cień oraz kwiatami.  

W 1914 roku cesarz postanowił zbudować w tym miejscu platformę widokową zwaną Obserwatorium lub Tronem Kaisera. Obserwatorium stanowiło prezent dla mieszkańców oraz gości odkrywających piękno wyspy. Wystarczy, że pokonasz kilka kamiennych schodków i zaczniesz rozkoszować się zapierającym dech w piersi widokiem 360°. Wstęp jest darmowy i to jeden z najlepszych punktów widokowych do podziwiania zachodu słońca. Jeśli wolisz spędzić go przy drinku na tarasie widokowym, to po drugiej stronie parkingu jest restauracja z panoramą na zachód.

tron kaisera obserwatorium punkt widokowy korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

6. Paleokastritsa i Monastyr Panagia Theotokou

Paleokastritsa to najbardziej malownicza wioska na wybrzeżu Korfu. Poszarpana linia brzegowa, zachwycające zatoczki, ukryte plaże, szmaragdowa woda dodają jej uroku oraz przyciągają turystów. Mieści się tutaj jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie i wypłyniesz z niej w rejs łódką, ale koniecznie odwiedź też Monastyr Panagia Theotokou. 

Klasztor znajduje się na samym końcu drogi na szczycie wysokiego, kamienistego wzgórza w większości otoczonego morzem. Monastyr to zadbane i nastrojowe miejsce, pełne roślin oraz kwiatów służące modlitwie, oraz kontemplacji piękna. Jego historia sięga 1225 roku, natomiast zabudowania wzniesiono na przełomie XVIII i XIX wieku. Swoje powstanie zawdzięcza odnalezieniu ikony Bogurodzicy. Na monastyr składa się kilka budowli, w tym kościół, dzwonnica, muzeum oraz pomieszczenia mieszkalne mnichów. W muzeum wystawiono szaty liturgiczne, księgi, ikony, ale także pozostałości mamuta. 

Sporo osób przyjeżdża tutaj przed zachodem słońca. Wpierw zwiedzają monastyr, a później idą do jednego z dwóch punktów widokowych. Łatwiej dostępny jest ten, którym dojdziesz betonową drogą, wychodząc wprost przez bramę wejściową. Dojście do drugiego zakończonego metalowym krzyżem zaczyna się koło armaty. Trzeba nim trochę zejść, a następnie koło ogrodzenia, w którym czasami są osiołki, zacznij wspinaczkę.  

Uwaga: Wstęp do klasztoru oraz muzeum jest bezpłatny. Szczególnie panie muszą mieć zasłonięte kolana oraz ramiona. Pilnuje tego osoba przy wejściu i jeśli ktoś nie spełnia tego warunku, to otrzymuje do przykrycia specjalną chustę lub spódnicę. 

Do klasztoru dojdziesz z ostatniego przystanku autobusowego. Możesz też przyjechać samochodem i zostawić go na bezpłatnym parkingu tuż przed wejściem. Parking przy ostatnim przystanku jest płatny. 

paleokastritsa monastyr pantagia theotokou korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

7. Punkt widokowy Bella Vista 

Tym, co przyciąga do punktu widokowego Bella Vista, jest najpiękniejsza panorama na zatokę Paleokastritsa. Dojazd do niego wiedzie wąską drogą z sygnalizacją świetlną oraz ruchem wahadłowym. Punkt widokowy umiejscowiony jest przy drodze i mało tam miejsc parkingowych. Jest za to luneta i kilka tawern posiadających dla swoich gości dodatkowe miejsca. Podobno kawa smakuje tu wyśmienicie. Najlepsze zdjęcia za to wychodzą w godzinach popołudniowych. 

punkt widokowy bella vista korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

8. Angelokastro

Angelokastro, znany także jako Zamek Aniołów, to bizantyjska twierdza położona na szczycie stromego wzgórza w zachodniej części greckiej wyspy Korfu. Zamek odegrał znaczącą rolę w historii wyspy i stanowi jeden z najważniejszych zabytków regionu.

Twierdza wybudowana została w XIII wieku, w celu ochrony wyspy przed piratami oraz najeźdźcami. Zamek został strategicznie umieszczony na wysokiej skale, co dało mu wspaniały widok na okolicę i uczyniło go potężną strukturą obronną.

Dziś Angelokastro to popularna atrakcja turystyczna i świadectwo bogatej historii wyspy. Z zamku pozostało niewiele, ale ze starożytnych murów roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę. Wstęp kosztuje kilka euro. W poniedziałek jest zamknięty. 

Uwaga: Sugeruję włożyć dobre buty i szczególnie w sezonie zostawić samochód wcześniej, a nie przy samym wejściu. Tamtejszy parking jest malutki. Tuż przy parkingu jest tawerna i spotkasz mieszkańców wyspy sprzedających lokalne wyroby.

angelokastro zamek aniolow korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

9. Porto Timoni

Porto Timoni to fantastyczny cud natury i wyjątkowa formacja składająca się z dwóch zjawiskowych plaż, rozdzielonych wąskim przesmykiem. Plaże uważane są za jedne z najpiękniejszych w Grecji i charakteryzują się krystalicznie czystą wodą, białymi żwirowymi brzegami oraz oszałamiającym naturalnym otoczeniem.

Aby dostać się do Porto Timoni, wpierw pokonaj drogę do małej wioski Afionas, położonej na północno-zachodnim wybrzeżu Korfu. Stamtąd czeka cię wędrówka krętą ścieżką wymagającą trochę wysiłku. Miej na stopach solidne buty oraz pamiętaj o zapasie wody. Na rozwidleniu szlaków wybierz ten prowadzący w dół. W miarę schodzenia powitają cię wspaniałe widoki na Morze Jońskie oraz zielone wzgórza otaczające plaże. 

porto timoni korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

10. Przylądek Drastis (Cape Drastis)

Przylądek Drastis słynie z unikalnej i bardzo malowniczej formacji skał wapiennych. Powstanie formacji jest wynikiem tysięcy lat erozji spowodowanej wiatrem oraz falami. Jasne skały, bujna roślinność oraz błękitne morze sprawiają, że ma się ochotę stać, robić zdjęcia i chłonąć wspaniałą scenerię. 

Przylądek znajduje się w pobliżu miejscowości Peroulades i jest dostępny samochodem, pieszo lub łodzią. Jeśli zdecydujesz się na jazdę samochodem, to zaparkuj samochód na szczycie klifu. Możesz także zejść na plażę i trwa to kilkanaście minut. Droga nie jest najlepsza, do tego stroma i miejscami śliska. Plaża jest niewielka i wydrążona w skałach. Wchodząc do wody, uważaj, gdyż skały są śliskie.   

przyladek drastis cape korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przewodnik

Znalazłeś ciekawą treść lub zainspirowałem Cię do podróży? Możesz postawić mi wirtualną kawę, którą przeznaczę na rozwoju bloga, by było ich jeszcze więcej. Dziękuję. Postaw mi kawę na buycoffee.to

11. Kanał Miłości (Canal D’Amour)

Najpopularniejszą atrakcją kurortu Sidari jest Canal d’Amour, co po francusku oznacza „Kanał Miłości”. Nazwa odnosi się niewielkiej zatoczki wydrążonej w piaskowcowych klifach idealnej do pływania, snorkelingu i eksploracji. Charakterystyczną cechą Canal d’Amour jest wąski kanał biegnący przez skały i wychodzący do morza. Uważa się, że powstał on w wyniku trzęsienia ziemi tysiące lat temu. 

Z Kanałem Miłości związana jest legenda. Mówi ona, że jeśli skoczysz z klifu do morza i przepłyniesz przesmyk, to masz zagwarantowaną wzajemną miłość. Zrobienie tego samego z osobą, którą kochasz, sprawi, że już zawsze będziecie razem. Może warto spróbować?

kanał milosci canal d amour korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przeodnik

12. Kassiopi

Kassiopi to malownicza wioska rybacka położona na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Korfu. Znana jest ze swoich wspaniałych plaż, czystej wody oraz średniowiecznych ruin. Najciekawszym zabytkiem wioski jest pochodzący prawdopodobnie z XIII wieku Zamek Kassiopi. Tworzył on trójkątną linię obrony w czasach przedweneckich wraz z Zamkiem Aniołów oraz Zamkiem Gardiki. 

Do zamku dojdziesz z głównego deptaka, wchodząc w ścieżkę naprzeciw kościoła  Panagia Kassiopitissa. Podejście jest krótkie, ale strome wymagające wygodnych butów. Niestety ruiny, jak i teren wokół nich są zaniedbane. Pozostały szerokie mury obronne wraz z kilkoma bocznymi pomieszczeniami. We wnętrzu rosną drzewka oliwne. Miejsce stanowi za to dobry punkt widokowy. Wstęp darmowy. 

kassiopi korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przeodnik

13. Stara Perithia (Old Perithia)

Stara Perithia (Παλαιά Περίθεια) to wyjątkowa i dobrze zachowana osada nietknięta przez nowoczesny rozwój, w której doświadczysz autentycznego wiejskiego stylu życia w Grecji. Początki wioski sięgają XIV wieku i była ważnym ośrodkiem handlowym ze względu na swoje strategiczne położenie pomiędzy morzem a górami. Słynęła też z produkcji oliwy z oliwek, wina oraz miodu. W XVIII wieku wieś zamieszkiwana była przez ponad 1000 osób i posiadała około 130 domów. Jednak w XIX wieku liczba ludności zaczęła spadać z powodu kilku czynników, w tym emigracji młodych ludzi do większych miast w poszukiwaniu lepszych możliwości pracy. Wieś nadal podupadała aż do lat 60., kiedy to ostatni mieszkańcy wyjechali, a wieś została opuszczona.

W latach 90. grupa miejscowych oraz obcokrajowców zaczęła odnawiać, oraz restaurować stare domy i dziś Stara Perithia przyciąga gości z całego świata. Wioska ma unikalną architekturę, z kamiennymi domami oraz wąskimi uliczkami, które zostały zaprojektowane, aby chronić ją przed atakami piratów. Domy odrestaurowane są w taki sposób, aby zachować ich oryginalne cechy, takie jak drewniane okiennice, kamienne ściany i dachy pokryte dachówką. Wiele z tych domów jest obecnie wykorzystywanych jako nieduże tawerny, sklepiki i pensjonaty. Większość budowli to jednak wciąż malownicze ruiny otoczone bujną przyrodą. 

stara old perithia korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przeodnik

14. Pantokrator

Pantokrator to nie tylko termin używany w chrześcijaństwie do opisania Boga, ale jest to również nazwa najwyższego szczytu na wyspie Korfu. Góra Pantokrator ma wysokość 906 m n.p.m. i oferuje wspaniałe widoki nie tylko na wyspę, ale także na albańskie wybrzeże i góry Grecji kontynentalnej. 

Kolejną atrakcją związaną z wizytą na górze jest możliwość zobaczenia starego klasztoru Chrystusa Pantokratora znajdującego się na szczycie. Został wzniesiony w XIV wieku i jest jednym z najstarszych i najważniejszych miejsc kultu religijnego na wyspie. Kościół klasztorny ozdobiony jest imponującymi freskami oraz ikonami. Wstęp wolny.

Na szczyt dojedziesz samochodem drogą z 25. serpentynami, więc skoki adrenaliny oraz niezapomniane widoki gwarantowane. Na szczycie nie ma parkingu i większość osób parkuje na stromym poboczu. Drugą możliwością dotarcia na wierzchołek jest wędrówka szlakami. Daje ona możliwość odkrywania surowego krajobrazu i podziwiania wspaniałych widoków w bardziej spokojnym tempie. 

stara old perithia korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przeodnik

15. Plaże na Korfu

Korfu jest domem dla jednych z najpiękniejszych plaż w Grecji i jest wiele powodów, aby je odwiedzić. Plaże Korfu słyną z krystalicznie czystych wód. Woda jest tak czysta, że zobaczysz ryby pływające wokół twoich stóp. Jest to idealne miejsce do pływania, snorkelingu i innych sportów wodnych. Nabrzeże otacza oszałamiająca naturalna sceneria, w tym bujne zielone wzgórza, klify i formacje skalne. Widoki stanowią wymarzone tło dla zdjęć z wakacji. 

Korfu ma do wyboru wiele plaż, od przyjaznych rodzinom po zaciszne zatoczki. Niezależnie od tego, czy szukasz tętniącego życiem miejsca na imprezę, czy spokojnego miejsca do odpoczynku, znajdziesz je na plażach Korfu. W wyborze tej idealnej pomoże ci moje zestawienie 10 najpiękniejszych plaż na Korfu.

plaze na korfu

Czy warto jechać na Korfu?

Tak, zdecydowanie warto wybrać się na Korfu! Korfu to piękna wyspa na Morzu Jońskim, która oferuje coś dla każdego. Od jej oszałamiających plaż z krystalicznie czystą wodą i malowniczych wiosek po bogatą historię, kulturę i pyszną lokalną kuchnię, jest wiele powodów, dla których Korfu powinno znaleźć się w planie twoim podróży. Wyspa jest łatwo dostępna drogą powietrzną oraz morską. Znajdziesz tu wiele opcji zakwaterowania na każdą kieszeń, od luksusowych kurortów po przyjazne dla budżetu hostele. Niezależnie od tego, czy szukasz relaksującego urlopu na plaży, czy aktywnego urlopu wypełnionego sportami wodnymi, wędrówkami i zwiedzaniem, znajdziesz to na Korfu.

Zapraszam do lektury innych przewodników po Grecji w tym po: Zakynthos, Santorini oraz Atenach.

Korfu (Kerkyra) — atrakcje, ciekawe miejsca, co warto zobaczyć, zwiedzić — informacje praktyczne

Korfu — mapa atrakcji turystycznych i miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić

Kiedy lecieć na Korfu? Pogoda na Korfu

Najlepszy czas na loty na Korfu to miesiące letnie, od czerwca do września. To właśnie wtedy pogoda jest ciepła i słoneczna, a morze idealnie nadaje się do pływania i uprawiania sportów wodnych. Szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień, ale wtedy na wyspie jest bardzo dużo turystów i ceny mogą być wyższe. 

Jeśli wolisz spokojniejsze i bardziej przyjazne dla budżetu wakacje, rozważ podróż w czerwcu lub wrześniu. Bardzo przyjemna pogoda panuje także w maju i w październiku, natomiast najcieplejsza woda jest we wrześniu. 

Komunikacja autobusowa, czy wynajem samochodu na Korfu 

Na Korfu działają dwie firmy autobusowe. Pierwsza https://astikoktelkerkyras.gr zajmuje się obsługą transportu w mieście Kerkyra i najbliższej okolicy. Są jeszcze zielone autobusy https://greenbuses.gr/ odpowiedzialne za transport do dalszych miejscowości. Nie wszędzie jednak dojedziesz autobusem, dlatego rozważ wypożyczenie samochodu. To najlepszy i najszybszy sposób zwiedzenia wyspy. We wrześniu 2022 roku wypożyczenie małego samochodu z pełnym ubezpieczeniem na dzień w Paleokastritsa kosztował mnie 50 euro.

Loty na Korfu

Na popularność Korfu wpływają także bezpośrednie loty z Polski. W sezonie 2023 na wyspę dolecisz bezpośrednio z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i Gdańska, a od czerwca również z Katowic i Poznania. Bilety lotnicze na Korfu w najlepszych cenach znajdziesz TUTAJ.

Korfu noclegi

Ponad 4000 obiektów świadczących usługi noclegowe sprawia, że masz wiele opcji do wyboru. Na Korfu znajdziesz luksusowe hotele, przytulne pensjonaty, czy przyjazne dla budżetu hostele. Większość mojego pobytu spędziłem w Hotelu Apollon w Paleokastritsa. Zlokalizowany jest naprzeciw najpiękniejszej plaży w miejscowości oraz w odległości 50 m od przystanku autobusowego, dlatego dojedziesz do niego z Kerkyry bez problemu. Tańszą opcją jest Apollon Annexe oddalony od Hotelu Apollon o 40 m. Hotele mają jedną restaurację serwującą bardzo smaczną kuchnię, w tym śniadania oraz obiadokolacje. Więcej ofert noclegowych znajdziesz TUTAJ.Booking.com

Podobał Ci się mój wpis o atrakcjach Korfu? Dołącz do podróży na Instagramie, Facebooku, TikToku i YouTube, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych wpisów z Grecji oraz na https://podrozebezosci.pl.

Jeśli używasz Pinteresta, to mam dla Ciebie zdjęcie do pina z Korfu.

korfu atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic na korfu kerkyra grecja greece przeodnik

Similar Posts

10 Comments

 1. Erynia says:

  Przyznaję szczerze, że mnie Achilleion rozczarował. Dwa lata temu większość ogrodów (a w praktyce chaszcze) była odgrodzona płotami z siatki, tak samo kolumnada z Muzami. Marmurowe rzeźby wyglądały jak pokryte liszajami, mury pałacu, z wyjątkiem odpicowanej fasady, zwyczajnie się osypywały. W środku dla zwiedzających dostępny był tylko parter. Znacznie przyjemniej było w Mon Repos.

 2. Greg says:

  Artykuł zachęcający by odwiedzić tę wyspę. Ale kilka praktycznych rad bym jeszcze widział w nim. Np. czy łatwo się dogadać w barze, z właścicielem pokoi do wynajęcia. Mowa oczywiście o angielskim języku. Czy na tych plażach mocno wieje wiatr, jaką jest wilgotność – czy bardzo człowiek się poci. Takich detali ciężko wyszukać w poradnikach dlatego pytam. I jeszcze bym sugerował dodawać datę napisania artykułu. Dzieki

  1. Grzegorz Rybka says:

   Poziom angielskiego w restauracjach jest różny. Im mniej turystyczne miejsce, tym gorzej. Podobnie wygląda kwestia w miejscach noclegowych. Co do wiatru i wilgotności, to zależy od pory roku oraz miesiąca i najlepiej sprawdzać to na bieżąco. Artykuł jest nowy i będę się starał się aktualizować informacje. Pozdrawiam

 3. Ania says:

  Witaj 🙂 fajny artykuł i przyda mi się bo planuje Korfu już jakiś czas. Informacje przydatne i z chęcią z nich skorzystam 🙂 pozdrawiam ze słonecznej Norwegii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *