Hoi An Wietnam Vietnam. Atrakcje Co zwiedzić zobaczyć, 10 rzeczy, które należy zobaczyć
Hoi An Wietnam Vietnam. Atrakcje Co zwiedzić zobaczyć, 10 rzeczy, które należy zobHoi An Wietnam Vietnam. Atrakcje Co zwiedzić zobaczyć, 10 rzeczy, które należy zobaczyć

Hoi An – 10 rzeczy, za które pokochasz to miasto

8
13 minutes, 29 seconds Read

Czy znasz to uczucie? Wysiadasz w nowym miejscu i pomimo, że niebo jest pochmurne, jeszcze nic nie zobaczyłeś, to już czujesz, że musisz tutaj spędzić więcej czasu niż początkowo planowałeś. Mnie takie uczucie ogarnęło tuż po przyjeździe do Hoi An.

Hoi An (wietn. Hội An) to 120 000 miasto położone w środkowym Wietnamie, 25 km na południowy-wschód od Da Nang. Początki miasta sięgają już I tysiąclecia p.n.e. Wtedy to założono tutaj port, który do czasów kolonialnych był największym portem kontrolującym tę część jedwabnego szlaku. W związku z dynamicznym rozwojem osiedlali się tutaj kupcy z Japonii, Chin oraz krajów europejskich. Do dnia dzisiejszego na starym mieście można zobaczyć zabytki, które są pozostałością ich obecności i wpływu na miasto.

Hoi An, Vietnam, Wietnam Hoi An, Vietnam, Wietnam

Hoi An, Vietnam, Wietnam Hoi An, Vietnam, Wietnam

Swój udział w tym, jak obecnie wygląda Hoi An miał również Polak Kazimierz Kwiatkowski, o którym pisałem przy okazji Hue oraz My Son. To właśnie ten polski konserwator zabytków w latach 90-tych uchronił zabytkowy kompleks przed wyburzeniem i przyczynił się do sukcesu miasta. Uważa się, że to dzięki jemu w 1999 roku stare miasto Hoi An zostało wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Za swoje zasługi dla miasta upamiętniony został pomnikiem, który stoi przy głównej ulicy.

Kazimierz Kwiatkowski, Hoi An, Wietnam

Jeszcze przed przyjazdem słyszałem dużo dobrego na temat tego miasta, to jednak co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania i spowodowało, że z trudem z niego wyjeżdżałem. Hoi An często jest umieszczane wysoko w różnych rankingach, przykładowo „Najbardziej romantyczne miejsce w Azji”, „Najlepsze miejsce do odwiedzenia w Wietnamie” czy też „Miejsce, które musisz odwiedzić przed śmiercią”. Będąc tam w pełni zrozumiałem, co jest powodem tak wysokich pozycji.

Oto lista 10 rzeczy, które umożliwią i Tobie poczuć oraz zrozumieć wyjątkowość tego miasta. Może jak ja, przyjeżdżając tu stracisz część serca i będziesz chciał ponownie wrócić.

Hoi An – 10 rzeczy, które należy zrobić i zobaczyć

 1. Most Japoński (Japanese Covered Bridge)

Do najcenniejszych zabytków Hoi An należy piękny XVI-wieczny Most Japoński zbudowany przez przybyszy z Japonii.

Most Japoński Japanese Covered Bridge, Hoi An, Wietnam, VietnamJest to symbol miasta, a jednocześnie jedyny na świecie kryty most ze świątynią buddyjską w środku. To jeden z wielu obiektów w mieście, po wejściu do którego poczujesz jakbyś się cofnął w czasie. Wejścia do środka „pilnują” z jednej strony dwa posągi małp, natomiast z drugiej psów. Chronią one niewielką świątynię pełną dymu z kadzidełek oraz darów od wiernych.

Hoi An, Wietnam, Vietnam, Azja, Asia Most Japoński Japanese Covered Bridge, Hoi An, Wietnam, Vietnam Most Japoński Japanese Covered Bridge, Hoi An, Wietnam, Vietnam Japanese Covered Bridge, Most Japoński, Hoi An, Wietnam, Vietnam

Znalazłeś ciekawą treść lub zainspirowałem Cię do podróży? Możesz postawić mi wirtualną kawę, którą przeznaczę na rozwoju bloga, by było ich jeszcze więcej. Dziękuję. Postaw mi kawę na buycoffee.to
Japanese Covered Bridge, Most Japoński, Hoi An, Wietnam, Vietnam

Warto również zobaczyć most w nocy, gdyż jego różnokolorowe podświetlenie pięknie odbija się w potoku, który pod nim przepływa.

Japanese Covered Bridge, Most Japoński, Hoi An, Wietnam, Vietnam

 1. Zabytkowy dom Tan Ky (Old House of Tan Ky)

W ramach biletu, który umożliwia wejście na teren Starego Miasta możesz zobaczyć 5 atrakcji. To od Ciebie zależy, co to będzie, a jest z czego wybierać. Oprócz Mostu Japońskiego koniecznie należy zobaczyć jeden z zabytkowych domów, które od kilkuset lat stoją nad brzegiem rzeki. Gro z nich zostało zamienionych na przytulne restauracje lub piękne sklepiki, kilka jednak zachowało swoje oryginalne przeznaczenie.

Najciekawszym z nich jest dom Tan Ky. Wchodząc tu zostaniesz powitany filiżanką herbaty, a przewodnik opowie historię domu oraz rodziny, która od 7 poleń go zamieszkuje. W środku łatwo zauważyć mix stylu wietnamskiego, chińskiego i japońskiego. Ponure, ciemne, ale ciekawe wnętrza, masywne drewniane meble, zdjęcia członków rodziny i bibeloty, a to wszystko rozmieszczone zgodne z filozofią yin i yang.

Old House of Tan Ky, Zabytkowy dom Tan Ky, Hoi An, Vietnam, Wietnam Old House of Tan Ky, Zabytkowy dom Tan Ky, Hoi An, Vietnam, Wietnam Zabytkowy dom Tan Ky, Old House of Tan Ky, Hoi An, Vietnam, Wietnam

Hoi An prawie co roku nawiedzają powodzie. O tym jak duże można się dowiedzieć z jednej ze ścian, na której zaznaczono poziom wody w poszczególnych latach.

Zabytkowy dom Tan Ky, Old House of Tan Ky, Hoi An, Vietnam, Wietnam

 1. Hala zgromadzeń Phuc Kien (Fukian Assembly Hall)

Najbardziej imponujące budowle na Starym Mieście pozostawiła po sobie społeczność chińska. Są to hale zgromadzeń, w których w przeszłości spotykali się emigranci z różnych zakątków Chin. W Hoi An takich hal jest kilka i wszystkie mają podobny układ. Na wejściu jest ozdobna brama, następnie dziedziniec, który był miejscem spotkań, a z tyłu świątynia.

Największe wrażenie robi hala zgromadzeń Phuc Kien, której początki sięgają XVII wieku. Po przejściu pięknie zdobionej i kolorowej bramy oraz minięciu dziedzińca dojdziesz do hali zgromadzeń, która w rzeczywistości jest świątynią poświęconą trzem morskim boginiom.

Hala jest przestronna i olśniewająca. Wspaniałe, intensywne kolory malowideł, orientalne rzeźby, piękna architektura oraz dym z zawieszonych nad głową kadzidełek spowodują, że poczujesz się niesamowicie. Warto zwrócić uwagę na dużą liczbę symboli zwierzęcych, które oznaczają różne cechy chińskiej kultury.

Fukian Assembly Hall, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Hoi An, Vietnam, Wietnam Hoi An, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Fukian Assembly Hall, Vietnam, Wietnam Hoi An, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Fukian Assembly Hall, Vietnam, Wietnam Hoi An, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Fukian Assembly Hall, Vietnam, Wietnam Hoi An, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Fukian Assembly Hall, Vietnam, Wietnam Hoi An, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Fukian Assembly Hall, Vietnam, Wietnam Fukian Assembly Hall, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Hoi An, Vietnam, Wietnam Fukian Assembly Hall, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Hoi An, Vietnam, Wietnam Fukian Assembly Hall, Hala zgromadzeń Phuc Kien, Hoi An, Vietnam, Wietnam

 1. Muzeum Galeria “Precious Heritage” by Réhahn

Dowód na to, że można zakochać się w Wietnamie odnajdziesz w Precious Heritage. To nowe miejsce na mapie atrakcji Hoi An. Zaczęło się od tego, że jeden ze starych domów wybudowanych przez Francuzów kupił Réhahn, jeden z najbardziej znanych francuskich fotografów podróżniczych. Postanowił on wyremontować budynek i utworzyć w nim Muzeum Galerię. To nie jest zwykłe muzeum etnograficzne, to podsumowanie jego 5-letniej podróży. Każde ze zdjęć, które tu zobaczysz to dzieło sztuki. Są to głównie zdjęcia kobiet z różnych plemion, nawet jedno z tych zdjęć już na stałe zostało umieszczone w ekspozycji Muzeum Kobiet w Hanoi. Obok nich można zobaczyć oryginalne plemienne stroje. Wszystko jest ciekawie wyeksponowane i opisane, a unoszący się zapach kawy i dobiegająca etniczna muzyka powodują, że odbiór tego miejsca jest dużo bardziej intensywny.

Precious Heritage by Réhahn Hoi An, Vietnam, Wietnam Precious Heritage by Réhahn Hoi An, Vietnam, Wietnam Precious Heritage by Réhahn Hoi An, Vietnam, Wietnam

 1. Usiąść w kawiarni i „odpłynąć”

Stare Miasto w Hoi An pełne jest romantycznych oraz nastrojowych kawiarni i restauracji. Po trudach zwiedzania warto usiąść wygodnie w jednej z nich, zamówić rewelacyjną wietnamską kawę lub coś zimnego i pozwolić, by atmosfera miasta przesiąkała Twoje ciało. Moment oddechu pozwoli również zauważyć innych ludzi, którzy tak jak Ty delektują się chwilą, jaką spędzają w tym niezwykłym mieście. Może akurat, dla takiej chwili będziesz chciał tutaj powrócić?

Hoi An, Vietnam, Wietnam, restaurant, caffe Woman in restaurant in Hoi An, Vietnam, Wietnam, restaurant, caffe Drinks in Hoi An, Vietnam, Wietnam, restaurant, caffe

 1. Wycieczka rowerowa

Nawet jeśli Twoja przygoda z rowerem ogranicza się do sporadycznych przejażdżek, to w Hoi An musisz go wypożyczyć. To najlepszy środek transportu na odkrywanie jego piękna. Możesz jeździć nim po Starym Mieście, gdzie większość uliczek jest zamknięta dla samochodów i skuterów. Tą część miasta sugeruję jednak na odkrywanie podczas spaceru.

Bicycles in Hoi An, rowery, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia

Rower jest natomiast konieczny by zobaczyć jego sielską część, która znajduje się niedaleko centrum, pomiędzy Starym Miastem a wybrzeżem. Panują tu idealne warunki dla rowerzystów, a widoki powodują, że człowiek co chwilę musi się zatrzymać, by zrobić zdjęcie. To teren podmokły z polami ryżowymi, stawami, dużą ilością palm oraz pasącym się bydłem. Niczym nie zakłócana cisza i spokój umożliwia delektowanie się odgłosami wydawanymi przez ptaki, cykady i żaby.

Bice in Hoi An, rowerzysta, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia Hoi An, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia Hoi An fields, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia Hoi An flowers, kwiaty, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia Hoi An fishermen, rybacy Vietnam, Wietnam, Azja, Asia Hoi An fields, pastwiska, Vietnam, Wietnam, Azja, Asia

Warto również wjechać w ścieżki pomiędzy małymi domkami i zobaczyć ogrody pełne zieleniny, która w dużych ilościach ląduje później na talerzu. Tu nie można się zgubić. Można za to się wyciszyć, a kto wie może i Tobie uda się zobaczyć poniższy rzadki widok.

Vietnamese farmer sitting on a cow, Rolnik siedzący na krowie Hoi An, Vietnam, Wietnam, Asia, AzjaFields in Hoi An, rolnik na polu, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

 1. Plaża w Hoi An

Idealnym zakończeniem wycieczki rowerowej jest zostawienie roweru przy plaży An Bang i oddanie się czystemu relaksowi. Plaża w Hoi An uważana jest nie tylko za najpiękniejszą w Środkowym Wietnamie, ale również jedną z najpiękniejszych w kraju. Czysta i cieplutka woda morza Południowochińskiego, drobniutki biały piasek i dobra infrastruktura spowodują, że poczujesz się jak w raju, leżąc na leżaku pod krytym liśćmi palmowymi parasolem i popijając zimne napoje.

Beach in Hoi An, plaża Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Beach in Hoi An, plaża Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

Również amatorzy spacerów będą w pełni usatysfakcjonowani, gdyż przejście taką plażą to sama przyjemność. Nie trzeba odchodzić daleko, by mieć plażę tylko dla siebie. Duża ilość muszli, kolorowe kwiaty kwitnące tuż obok i tradycyjne okrągłe łódeczki spowodują, że nie będziesz chciał wracać.

Beach in Hoi An, plaża Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Boat on a Beach in Hoi An, plaża Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Beach in Hoi An, plaża Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

 1. Hoi An nocą oraz Nocny Market

Hoi An ma kilka oblicz. Swoje najbardziej kolorowe ukazuje zaraz po zapadnięciu zmroku. Wtedy to jak za dotknięciem magicznej różdżki zapalają się tysiące różnokolorowych lampionów. Wiszą dosłownie wszędzie, na domach, budynkach, drzewach, ponad ulicami.

Hoi An by night, nocą Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Hoi An by night, nocą Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Hoi An nocą by night, nocą Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

Przechadzając się wolno ulicami ponownie zaczniesz odkrywać to miasto. To dzięki lampionom zwrócić uwagę na rzeczy i miejsca, które w ciągu dnia niczym się nie wyróżniały, a w nocy wyglądają jak z bajki.

Noc to również czas, gdy dwie ulice miasta zostają zamknięte dla ruchu kołowego i zamieniają się w Nocny Market. Podobnie jak na innych targach w tej części Azji to dobre miejsce, by kupić pamiątki lub spróbować ulicznego jedzenia. Tym jednak co wyróżnia ten targ od innych jest kilka stoisk, na których można kupić lampiony. Widać je z daleka i turyści jak ćmy kierują swoje kroki w ich stronę. Z daleka mienią się one różnymi kolorami i wydaje się, że różnią się tylko tym. Podchodząc bliżej będziesz miał okazję zobaczyć, że jednak każdy jest inny. Mają różne kształty, ornamenty, czasem doczepione frędzle. Stały się one symbolem miasta i obecnie trudno wyobrazić sobie Hoi An bez lampionów.

Hoi An night market, nocą Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Hoi An night market, nocą, lampiony, lanterns, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Hoi An by night, nocą, lampiony, lanterns, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

 1. Lampion na szczęście

Brakuje Ci szczęścia lub uważasz, że masz go za mało? W Hoi An mają na to sposób. Odzyskać swoje szczęście możesz już za 1$, gdyż tyle kosztuje zakup oraz puszczenie zapalonego lampionu na rzekę. Najlepiej poczekać z tym do zmroku, gdyż wtedy puszczone lampiony robią największe wrażenie.

Hoi An by night, nocą, lampiony, lanterns, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

Nawet jeśli nie wierzysz w takie rzeczy to warto przyjść wieczorem nad rzekę i zobaczyć jak inni to robią. Na pewno wierzą w to młode pary, które w tym czasie nad rzeką biorą udział w sesjach ślubnych. Zdjęcia z zapalonymi lampionami oraz jak puszczają je na wodę, to obowiązkowy punkt każdej sesji. Tradycyjne stroje, światła świec, piękne plenery i woda w której to wszystko się odbija powodują, że miasto staje się najbardziej romantycznym miastem w Wietnamie.

Hoi An by night, nocą, lampiony, lanterns, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja Couple in love, Hoi An, lampiony, lanterns, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

 1. Tajemnicze My Son

Zaledwie 37 km od miasta jest położone najbardziej tajemnicze miejsce w Wietnamie. Znajdują się tutaj niezwykłe ruiny, które stanowią pozostałość po hinduistycznym sanktuarium My Son. Ich powstanie datuje się na IV wiek naszej ery i prawdopodobnie było używane aż do XV wieku.

To co obecnie zobaczysz jest efektem działań wojennych, które miały miejsce w latach 60-tych XX wieku. Pozostałości wciąż robią wrażenie, będąc tu jednak należy otworzyć się na dodatkowe doznania. Wystarczy chwila sam na sam z ruinami i ich otoczeniem, by poczuć tajemnicze wibracje, które to miejsce emituje. Jeśli dobrze się wsłuchasz, to kto wie, może Ci się wydać, że ruiny i dżungla stanową żywy organizm, który od wielu wieków żyje w symbiozie.

My Son, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja My Son, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja My Son, Vietnam, Wietnam, Asia, Azja

Wycieczkę do My Son możesz również odbyć z Da Nang, ale tylko do Hoi An możesz wrócić łodzią i popłynąć rzeką Thu Bon, która przez nie przepływa. W kwietniu taka podróż oprócz możliwości zobaczenia miasta z innej strony, daje możliwość zobaczenia wyjątkowego spektaklu natury. Wtedy to tysiące białych motyli wyglądających jak płatki kwiatów wiśni niesione wiatrem migrują i przefruwają z jednego brzegu na drugi.

Fisherman in Vietnam, rybak w Wietnamie, Asia, Asia Boat on a river in Vietnam, łódka na rzece w Wietnamie Asia, Asia

Jak szczegółowo wygląda wycieczka po My Son? O tym możesz się dowiedzieć z tego wpisu.

To tylko 10 rzeczy z długiej listy miejsc i aktywności, które spowodują, że i Ty odkryjesz różne oblicza miasta i może zapragniesz ponownie do niego wrócić. A może byłeś już w Hoi An i chciałbyś coś do listy dołożyć? Jeśli tak, to czekam na komentarze 🙂 .

Zapraszam również do lektury pozostałych tekstów ze Środkowego Wietnamu:

 Hue – Cesarskie Miasto

– Cesarskie grobowce w Wietnamie

– Da Nang – Lady Buddha i piękna plaża

– My Son – najbardziej tajemnicze miejsce w Wietnamie

– Góry Marmurowe – magiczne góry Wietnamu

Podobał Ci się mój wpis? Dołącz do podróży na FacebookuTwitterze Instagramie, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych wpisów na https://podrozebezosci.pl

Newlyweds in Hoi An, Nowożeńcy w Hoi An, Vietnam, Wietnam Asia, Asia
Nowożeńcy w Hoi An

Hoi An – Informacje praktyczne

 • Stare Miasto w Hoi An. 3-dniowy bilet umożliwiający wstęp do 5 z 21 atrakcji kosztuje 120 000 VND (ok. 5,5 $). Przy zakupie biletu otrzymuje się rozpiskę z mapką. Wśród atrakcji są zabytkowe domy, hale zgromadzeń, warsztaty, muzea oraz świątynia na Japońskim moście. Większość miejsc można zwiedzać od godziny 8:00. Środki ze sprzedaży biletów idą na remonty i konserwację zabytków. Bilet (nawet pozostałość biletu, z odciętymi kuponami umożliwiającymi wejście do atrakcji) należy mieć non stop przy sobie, by móc bez chodzić po zabytkowych uliczkach.
 • Muzeum Galeria “Precious Heritage” by Réhahn. To połączenie muzeum z galerią sztuki, w której można kupić wyjątkowe zdjęcia. Wstęp darmowy. Galerię można zwiedzać codziennie w godzinach 8:00-20:00.
 • Wypożyczenie roweru w Hoi An. Większość miejsc noclegowych oferuje swoim klientom darmowe wypożyczenie roweru.
 • Plaża w Hoi An. Parking rowerowy przy plaży An Bang kosztuje 10 000 VND (ok. 0,5 $), w cenie otrzymuje się dużą wodę mineralną. Leżak i parasol to wydatek 50 000 VND (ok. 2,20 $). Gdy zje się posiłek w restauracji do której należą, wtedy są one gratis.
 • My Son. Praktyczne informacje można znaleźć pod wpisem o My Son.
Ticket admission in Hoi An, Vietnam, bilet wstępu w Hoi An, Wietnam, Asia, Asia
Bilet wstępu do 5 atrakcji w starym mieście w Hoi An

Pogoda w Hoi An

Hoi An posiada klimat tropikalny i przez większość roku jest nawiedzane przez opady deszczu. Najniższe opady występują w marcu i kwietniu, natomiast w październiku opady osiągają wartość szczytową. Średnia temperatura w mieście wynosi 25.9 °C. Najcieplejszym miesiącem jest czerwiec.

Jak dojechać do Hoi An?

Najszybszym sposobem, by dostać się z Hanoi lub Ho Chi Minh do Hoi An jest przelot samolotem do Da Nang, a następnie przejazd lokalnym żółtym autobusem nr 1 (przejazd kosztuje ok. 1 $, ale by nim jechać należy dostać się do centrum Da Nang), bezpośrednim autobusem kursującym z lotniska do Hoi An (ok. 5 $) lub taksówką (ok. 20 $).

Przykładowo bilet samolotowy z Hanoi można kupić już od 27 $. Najtańsze bilety na pociąg zaczynają się od 16 $, natomiast na sleepingbus od 19 $.

Noclegi w Hoi An

Hoi An posiada bogatą ofertą noclegową o wysokim standardzie.  Ceny łóżka w pokoju wieloosobowym zaczynają się od 18 zł, natomiast pokoju dwuosobowego od 25 zł. Podczas mojego pobytu zatrzymałem się w HOI AN HEART LODGE i to był strzał w 10. Wg mnie to idealne miejsce na zwiedzanie i odpoczynek. Jeśli te zalety Ciebie nie przekonują, to szeroki wybór noclegów znajdziesz TUTAJ.Booking.com

Hoi An Cho Hala Targowa, Wietnam, Vietnam, Azja, Asia
Hala Targowa w Hoi An to miejsce gdzie można zrobić tanie zakupy, ale również znaleźć stoiska ze smacznym i tanim jedzeniem

Similar Posts

8 Comments

 1. Jacek Tyczyński says:

  Nic taniej nie ma .ceny jak w Polsce na targu .ciuchy drożej nawet
  chyba że kapelusz z czerwoną gwiazdą na pamiątkę za to naleśniki z mango i bananem poezja przy samym moście obok pomnika sajgonki też niczego sobie w hali na targu polecam i jeszcze jak ktoś wspomniał krawcy ale i torby i buty ze skóry bydlecej

 2. Sławek says:

  Dziękuję za podpowiedzi – właśnie jestem przed planowanym w marcu wylotem do Wietnamu, wreszcie ! W planie jest m.in. Hoi An 🙂

 3. Andrzej says:

  nie wiem jak długo byłeś w Hoi An by pisać poradniki „10 must see” – ale wydaje mi się że za krótko. 1. Przedstawienia teatralne w ramach biletów zbiorczych są bardzo interesujące i na zaskakująco dobrym poziomie. 2. Warto odwiedzić knajpke współprowadzoną przez polaka, bo Pierogi w centrum Hoi An to niezła zabawa 3. jeśli chodzi o latarnie noca to najlepiej byc w Hoi An w czasie pełni bo wtedy odpalany jest comiesieczny festiwal latarni i daja popis na maxa. (Zdjecia mam na blogu). 4. W Hoi An warto też podobno (bo nie skorzystałem) odwiedzić krawców – miasto z nich słynie. Po tygodniu w Hoi An nadal uważam że nic nie wiem o lokalnej kulturze a miasto wymaga dłuższego czasu.

  1. Podróże bez ości says:

   Dziękuję za dopisanie kolejnych punktów 🙂 Jak każdy poradnik tak i ten jest subiektywny. Powyższy przedstawia Hoi An widziany moimi oczami. W Hoi An spędziłem 3 dni bardzo intensywne dni. Pełni nie było, chociaż księżyc świecił. Zamiast przedstawienia trafiłem do baru dla lokalsów. Tam przy muzyce na żywo każdy z nich śpiewał, a na koniec piosenki otrzymywał po kwiatku. Po występie kwiaty lądowały we flakonie i kolejny „artysta” je dostawał. Próbowali mnie namówić na śpiewanie, ale nie dałem się skusić 😀 Dla mnie to była lokalna kultura, której Ty mogłeś nie doświadczyć pomimo, że byłeś tam dłużej 🙂
   Co do krawców. Widziałem, że dużo osób o nich pisze. Nie korzystałem jednak z ich usług, tak samo jak w Tajlandii, gdzie wydawało mi się, że zakład krawiecki jest na każdym kroku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *