Londyn - stolica Wielkiej Brytanii i miasto pełne darmowych atrakcji turystycznych. Co warto zwiedzić i zobaczyć w Londynie? Zabytki. Ciekawe miejsca.
Londyn to stolica Wielkiej Brytanii i miasto pełne darmowych atrakcji turystycznych. Co warto zwiedzić i zobaczyć w Londynie? Zabytki. Ciekawe miejsca.

Londyn na weekend – 15 atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć w Londynie za darmo. Przewodnik

12
15 minutes, 9 seconds Read

Londyn (ang. London) ma tak dużo darmowych atrakcji, że gdy przyleciałem na przedłużony weekend, stanąłem przed dylematem, które warto zwiedzić i zobaczyć? Wiedziałem, że będę chciał zwiedzić najsłynniejsze londyńskie muzea z Muzeum Brytyjskim (British Museum) oraz Muzeum Historii Naturalnej na czele. Na dłuższą metę zwiedzanie samych muzeów może być jednak nudne, dlatego postanowiłem urozmaicić je spacerem po parkach, wizytami na targowiskach oraz pojechać na wycieczkę do Greenwich. Podczas całego pobytu w Londynie zwiedzałem tylko i wyłącznie darmowe atrakcje turystyczne, a okazało się, że są to naprawdę bardzo ciekawe miejsca. Okazuje się także, że wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii nie musi być drogi. Wybierasz się do Londynu na dzień, dwa lub więcej dni i zastanawiasz się, co warto zwiedzić i zobaczyć, a przy tym nie wydać dużo pieniędzy? Zapraszam do poniższego przewodnika, w którym poznasz 15 darmowych atrakcji i zaplanujesz swój pobyt w Londynie.

1. Muzeum Brytyjskie (British Museum) w Londynie

Są na świecie muzea, które chociaż raz w życiu należy zwiedzić i jednym z nich jest Muzeum Brytyjskie (British Museum). Otwarte zostało 15 stycznia 1759 roku i było pierwszym publicznym muzeum narodowym na świecie. To właśnie w nim zobaczysz jedną z największych i najbardziej wszechstronnych kolekcji antyków ze świata klasycznego. Podobnie jest z kolekcją egipskich antyków oraz mezopotamskich zabytków, a to tylko niewielka część z około ośmiu milionów eksponatów.

Skarby kultury i sztuki zgromadzone w muzeum robią olbrzymie wrażenie, ale także przypominają, że niektóre z nich zostały przez Brytyjczyków w czasie Imperium zagrabione. Do najsłynniejszych należą brązy z Beninu, kamień z Rosetty oraz Marmury Elgina, czyli starożytne marmury partenońskie, usunięte z Akropolu i wywiezione z Aten do Londynu przez lorda Elgina. Więcej na https://www.britishmuseum.org. 

Londyn to stolica Wielkiej Brytanii i miasto pełne darmowych atrakcji turystycznych. Co warto zwiedzić i zobaczyć w Londynie? Zabytki. Ciekawe miejsca.

2. Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki w Londynie 

Przyjeżdżasz do Londynu z pociechą? Koniecznie zabierz ją do Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) oraz Muzeum Nauki (Science Museum). Są to wielkie muzea dla całych rodzin, w których każdy bez wyjątku znajdzie coś dla siebie. 

Muzeum Historii Naturalnej zostało wyodrębnione z Muzeum Brytyjskiego w 1881 roku i mieści się w monumentalnej budowli mającej duży wpływ na odbiór tego miejsca. W środku zobaczysz m.in. szkielety dinozaurów, działy poświęcone człowiekowi, ssakom lub wulkanom, ale nie tylko. W jego bogatych zbiorach jest ponad 70 milionów eksponatów. Moje ulubione, to ruchomy, a do tego ryczący tyrannosaurus rex oraz symulacja trzęsienia ziemi z Kioto. 

Muzeum Nauki zostało założone w 1857 roku w następstwie odbywającej się w Londynie Wystawy Światowej. Na pięciu kondygnacjach znajdziesz bogatą kolekcję eksponatów ukazujących historię oraz rozwój techniki i nauki. Zobaczysz tu m.in. pierwszy parowóz Stephensona, oryginalną kapsułę Apollo 10, czy pierwszy komputer Apple. Bardzo podobały mi się także symulatory lotów oraz to, że jest tu mniej ludzi niż w sąsiednim Muzeum Historii Naturalnej. W jednym i drugim można jednak spędzić długie godziny na poznawaniu i odkrywaniu świata oraz nauki. Więcej na https://www.nhm.ac.uk.

muzeum historii naturalnej natural history museum londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

3. Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie (Victoria and Albert Museum)

Muzeum Wiktorii i Alberta (Victoria and Albert Museum) nazwane zostało na cześć królowej Wiktorii oraz księcia Alberta i znajduje się obok Muzeów Historii Naturalnej, oraz Nauki. Założone zostało w 1852 roku i jest największym na świecie muzeum sztuki użytkowej oraz dekoracyjnej. Jego kolekcja liczy ponad 6,5 miliona obiektów, obejmujących ponad 5000 lat historii ludzkości. 

W jego ciekawych zbiorach znajduje się m.in. ceramika, szkło, tekstylia, biżuteria, meble, rzeźby, grafiki, rysunki i fotografie z Europy, Azji, Ameryki Północnej oraz Afryki Północnej.  Interesująca jest także architektura budynku i duży ładny dziedziniec z oczkiem wodnym, przy którym można odpocząć. Z ciekawostek dodam, że w Muzeum Wiktorii i Alberta można zjeść w najstarszej na świecie restauracji muzealnej. Więcej na https://www.vam.ac.uk.

muzeum wiktorii alberta victoria and albert museum londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

4. Królewskie Parki w Londynie (Royal Parks of London)

40% powierzchni Londynu zajmują publiczne tereny zielone, w tym aż 3000 parków. Osiem z nich to dawne królewskie tereny łowieckie zamienione w Królewskie Parki. Pięknie utrzymane parki, są miejscami, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Równo przycięta trawa, duża ilość kwiatów, gęsta sieć ścieżek, stawy, jeziorka oraz mnóstwo ptaków i wiewiórek przyciągają turystów, oraz Londyńczyków. 

Polecam także iść na Speakers’ Corner w Hyde Parku, aby wysłuchać, co mają do powiedzenia inni, lub samemu przemówić. Należy tylko pamiętać, że na forum można mówić na wszelakie tematy, ale nie można obrażać królowej. W skład Królewskich Parków w Londynie wchodzą: Richmond Park, Bushy Park, Regent’s Park, Hyde Park, Kensington Gardens, Greenwich Park, St. James’s Park, Green Park.

park londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

5. Galeria Narodowa (The National Gallery) w Londynie 

Kochasz malarstwo? Nie możesz w takim razie pominąć Galerii Narodowej (The National Gallery). 2300 obrazów najznamienitszych europejskich malarzy powoduje, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów sztuki na świecie. Obrazy były malowane od połowy XIII wieku do 1900 roku przez tak wybitnych malarzy, jak Rembrandt, Rubens, Michał Anioł, Tycjan, Sandro Botticelli, Velázquez i wielu innych. Wśród znanych dzieł znajdują się m.in. „Słoneczniki” Van Gogha oraz „Madonna w grocie” pędzla Leonarda da Vinci. Kolekcja jest niesamowita, dobrze ułożona i pięknie komponuje się z wnętrzami. 

Po jej zwiedzeniu warto wstąpić do zlokalizowanej tuż obok Galerii Narodowej Portretów (National Portrait Gallery). Znajdziesz w niej kolekcję portretów Brytyjczyków znanych z historii, ale także współczesnych gwiazd takich jak Ed Sheeran. Oprócz obrazów wystawione są fotografie, rzeźby, karykatury oraz szkice. Galeria Narodowa Portretów została otwarta w 1856 roku i była pierwszą galerią portretów na świecie. Więcej na https://www.nationalgallery.org.uk oraz https://www.npg.org.uk.

galeria narodowa the national gallery londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

6. Koncert w kościele St Martin-in-the-Fields

Galeria Narodowa zlokalizowana jest przy Trafalgar Square, tak samo, jak kościół anglikański St Martin-in-the-Fields (Św. Marcin na polach). Zbudowano go w XVIII wieku, a od 70 lat słynie z koncertów organizowanych w czasie lunchów (bezpłatne) oraz wieczorami (płatne). Występuje tam wielu utalentowanych wykonawców oraz zespoły, w tym Academy of St Martin-in-the-Fields. Doskonała akustyka sprawia, że bez problemu można zapomnieć, że człowiek znajduje się w centrum Londynu i skupić na muzyce. 

Koncerty w czasie lunchu odbywają się o godzinie 13:00 i trwają ok. 45 minut. Są bezpłatne, ale wchodząc, otrzymuje się ulotkę z repertuarem oraz informacją o sugerowanym datku.  Datki zbierane są przy wyjściu. Więcej informacji na https://www.stmartin-in-the-fields.org.

koncert w kosciele st martin in the fields londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

7. Tate Modern i Tate Britain 

Tate Modern uważane jest za jedno z najciekawszych muzeów ze sztuką nowoczesną, obok Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku. Jego siedzibą jest dawna elektrownia Bankside, a kolekcja obejmuje sztukę brytyjską i międzynarodową od 1900 roku po dzień dzisiejszy. Przestrzeń jest duża i wypełniona wystawami stałymi oraz ekspozycjami czasowymi, wiem jednak, że nie każdy lubi taki rodzaj sztuki. Jeśli należysz do takich osób, to i tak jest tutaj jedna rzecz, która każdemu się podoba. Na 10 piętrze wyższego budynku znajduje się taras widokowy z piękną panoramą miasta i chociażby dla niej warto tutaj przyjść.

Tate to sieć czterech galerii w Anglii. Obok Tate Modern w Londynie zlokalizowana jest jeszcze Tate Britain. Jest to dużo mniejsze muzeum, ale znajduje się w nim wspaniała kolekcja dzieł sztuki brytyjskiej od 1500 roku do współczesności. Wśród obrazów i rzeźb można znaleźć dzieła Francisa Bacona, Richarda Dadda, Williama Turnera i Williama Blake’a. To jedno z tych miejsc, które miłośnik malarstwa nie może pominąć. Więcej na https://www.tate.org.uk.

tate modern londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodniktate britain londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

8. Panorama ze Sky Garden 

Chcesz zobaczyć Londyn z lotu ptaka? Koniecznie zarezerwuj bezpłatny bilet wstępu do Sky Garden, czyli Podniebnego Ogrodu. Mieści się on na najwyższych piętrach wieżowca zlokalizowanego w dzielnicy finansowej, skąd roztacza się fantastyczny, panoramiczny widok m.in. na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Ogród pokrywa szklana kopuła, pod którą w otoczeniu bujnej roślinności znajduje się bar oraz dwie restauracje. Miejsce jest bardzo popularne, szczególnie o zachodzie słońca, dlatego nie czekaj z rezerwacją.

Sky Garden umiejscowiono na 35-37 piętrach wieżowca 20 Fenchurch Street (wejście od tyłu). Aby móc zobaczyć panoramę, należy na stronie https://skygarden.london/booking/ zarezerwować bezpłatną wejściówkę na konkretny dzień oraz godzinę. Potwierdzenie otrzymuje się na podany adres mailowy. Liczba wejściówek jest jednak ograniczona i w sezonie szybko się rozchodzą. 

sky garden londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

9. Targowiska w Londynie (London markets)

Historia targów w Londynie sięga co najmniej XI wieku, ale tak samo, jak wtedy są to miejsca pełne ludzi, gwaru i wyjątkowej atmosfery. Jednym z najstarszych i największych targów żywności jest Borought Market zlokalizowany w okolicy mostu kolejowego przy London Bridge. Chodząc wśród straganów oraz barów, do nozdrzy dochodzą kuszące zapachy i zachęcają, aby spróbować kuchni z całego świata. Wybór smaków zadowoli każdego. Można tutaj także kupić masę regionalnych serów, win, piw, dżemów, czy innych produktów. Jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić podczas wizyty w Londynie.

Bardziej eleganckim targiem jest pochodzący z 1845 roku Covent Garden Market. Tu również coś przekąsisz lub kupisz świeże produkty, ale także znajdziesz szereg straganów rzemieślniczych, a to wszystko w ładnym wystroju. Targowisk w Londynie jest o wiele więcej.

Borought Market otwarty jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-17:00, w piątek  10:00-18:00, sobotę 8:00-17:00, a w niedzielę jest zamknięty. Covent Garden Market otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00, w sobotę 8:00-18:00 i w niedzielę 11:00-16:00.

borought market londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

Znalazłeś ciekawą treść lub zainspirowałem Cię do podróży? Możesz postawić mi wirtualną kawę, którą przeznaczę na rozwoju bloga, by było ich jeszcze więcej. Dziękuję. Postaw mi kawę na buycoffee.to

10. Zwiedzanie Greenwich 

Chociaż do Greenwich dojedziesz z centrum Londynu w 30 minut, to jest to jakby inny świat. Zastaniesz tu wiejski klimat, poczucie przestrzeni i szereg atrakcji, z których większość można zwiedzić za darmo. Greenwich położone jest nad Tamizą, a jego unikalna architektura, park oraz kompleks Obserwatorium Astronomicznego mają status Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pierwszego pobytu w Londynie, to właśnie Greenwich spodobało mi się najbardziej. Plan zwiedzania Greenwich oraz informacje o jego atrakcjach znajdziesz na Greenwich w Londynie. Atrakcje i miejsca, które warto zwiedzić oraz zobaczyć.

greenwich london londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

11. Camden Town w Londynie

Ekscentryczne, odjechane, szalone — takie właśnie jest Camden Town. Wchodząc do tej dzielnicy, można się poczuć jak na planie filmowym. Wszechobecne graffiti, dziwne i olbrzymie przedmioty na frontach kolorowych budynków, a do tego ludzie w odważnych strojach oraz unoszący się w powietrzu zapach trawki. Właśnie w tej dzielnicy narodził się Punk oraz Brit Pop, a swoje początki miały takie zespoły, jak Blur, The Clash czy Sex Pistols. Cóż, w dalszym ciągu muzyka jest ważnym elementem tego miejsca.

Camden Town zaskakuje na każdym kroku. Po przejściu barwnej ulicy dochodzi się w okolice rynku, przy którym znajdują się kanały oraz śluzy, przypominające bardziej Amsterdam niż Londyn. Tuż za nimi jest Camden Market. To nic innego jak duży bazar, z wąskimi przejściami i najbardziej oryginalnymi przedmiotami w Londynie. Znajdziesz tu ciuchy, rękodzieło, biżuterię, ręcznie wykonywane oraz zdobione obuwie, płyty, wyposażenie wnętrz, a to wszystko z całego świata. Równie międzynarodowa jest kuchnia, której w Camden i to nawet za niewygórowaną cenę warto spróbować. Camden Market czynny jest codziennie w godzinach 10:00-18:00. https://www.camdenmarket.com.

camden town londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnikcamden town londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

12. Notting Hill 

Przeciwieństwem Camden Town jest Notting Hill. Bogata i modna dzielnica, rozsławiona przez film o tej samej nazwie, z grającymi w nim Julią Roberts i Hugh Grantem. Duże wiktoriańskie kamienice, ekskluzywne sklepy i restauracje, a do tego spokój i cisza — tak wygląda Notting Hill. Niektórzy nazywają ją najbardziej instagramową dzielnicą Londynu. Dlaczego instagramowa? Gdyż podobnie jak w Camden większość budynków ma barwne ściany, kolory nie są jednak intensywne, ale pastelowe. 

Najsłynniejszą ulicą w Notting Hill jest Portobello Road, biegnąca z północy na południe prawie przez całą dzielnicę. Znajduje się na niej Portabelo Market, jeden z najbardziej znanych londyńskich targów. Dzielnica znana jest także z Notting Hill Carnival — odbywającego się w sierpniu dwudniowego corocznego wydarzenia. Więcej na http://www.portobelloroad.co.uk.

notting hill londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

13. Zmiana warty przed pałacem Buckingham 

Rodzina królewska to jedno z nieodłącznych skojarzeń z Wielką Brytanią. Oficjalną londyńską siedzibą i domem królowej jest Pałac Buckingham. Obiekt posiada 775 pokoi i jest największym pałacem królewskim na świecie. Właśnie w nim mają miejsce królewskie uroczystości, a jest on także tłem regularnej ceremonii zmiany warty. Odbywają się one przy akompaniamencie orkiestry i mają odświętny charakter. 

Na czas ceremonii zamykane są główne ulice w pobliżu pałacu, by nic nie zakłóciło przemarszu orkiestry, wartowników w puchatych czapkach oraz żołnierzy na koniach. Cały orszak przekracza bramę pałacu już przed 11:00, stąd moja sugestia, aby być przy ogrodzeniu pałacu co najmniej o 10:30. Ma się wtedy największą szansę, aby zapewnić sobie dobry punkt obserwacyjny na dziedziniec i wszystko zobaczyć. W innym przypadku można odejść rozczarowanym. Ciekawostką związaną ze zmianą warty jest repertuar, który wykonuje orkiestra. Bardzo często w trakcie można usłyszeć utwory ABBY lub motyw w Gwiezdnych Wojen.

Zmiana warta przed Pałacem Buckingham w okresie od kwietnia do lipca odbywa się codziennie, w pozostałe miesiące co drugi dzień. W dni deszczowe może zostać odwołana. Szczegóły znajdziesz na https://changing-guard.com.

zmiana warty przed palacem buckingham londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

14. Spacer wzdłuż Tamizy

Londyn to piękne miasto! Spacerując jego ulicami i dzielnicami, co chwilę przystawałem, aby podziwiać niesamowitą architekturę oraz widoki. Szczególnie na spacer polecam nabrzeże Tamizy i to bez względu na porę dnia lub nocy. Tuż przy nim ulokowany jest Pałac Westminsterski, Big Ben, London Eye i oczywiście Tower Bridge, a kolejne atrakcje położone są kilka kroków od brzegów Tamizy. Dzięki dużej ilości mostów łatwo można podziwiać miasto z obu stron rzeki, a warto to zrobić. Jeśli wybierasz się do Londynu pierwszy raz i tylko na dzień, to jest to obowiązkowy punkt zwiedzania.

tamiza londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodniklondon eye londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

15. Street art i Banksy w Londynie 

Nie trzeba chodzić w Londynie do muzeów, aby mieć kontakt ze sztuką. Stolica Wielkiej Brytanii ma jedną z największych i najciekawszych kolekcji sztuki ulicznej na świecie. Oprócz różnej wielkości malowideł ściennych rozsiane po Londynie są rzeźby oraz abstrakcyjne instalacje. Duża część tych dzieł ma anonimowych twórców lub przyznają się oni do swoich dzieł, ale sami pozostają anonimowi.

Najbardziej tajemniczym twórcą jest Banksy, który już od ponad 10 lat umieszcza swoje grafiki w mieście. Często nawiązują one do aktualnej sytuacji i oprócz graffiti zawierają komentarze polityczne lub społeczne. Jeśli lubisz sztukę uliczną, to dużo jej doświadczysz w Brick Lane,  Camden, ale ciekawy jest także tunel Leake Street w pobliżu stacji Waterloo. Zwiedzane Londynu śladem street artu? Może to być ciekawy sposób na poznawanie miasta.

banksy london londyn darmowe atrakcje co warto zwiedzic zobaczyc w londynie stolica wielkiej brytanii na weekend przewodnik

Darmowe atrakcje turystyczne w Londynie. Czy warto je zwiedzić i zobaczyć? 

Gdyby nie to, że miałem lecieć z Londynu do Nowej Zelandii i w związku z epidemią odwołali moje loty, to nie miałbym okazji, aby go zwiedzić. Postanowiłem jednak wykorzystać ten czas na kilkudniowy pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii i cieszę się, że to zrobiłem. Podczas pierwszego pobytu skupiłem się na zwiedzaniu darmowych atrakcji turystycznych, a jest ich tak dużo i są tak ciekawe, że niektóre będę chciał zobaczyć ponownie. Ogólnie Londyn zrobił na mnie olbrzymie wrażenie i mam nadzieję wrócić do niego jak najszybciej. Powyższy tekst miał na celu pokazać, że pobyt w Londynie nie musi być drogi. Czy się udało? 

Jeśli znasz inne darmowe atrakcje, to napisz o nich w komentarzu poniżej. Chętnie bym je uwzględnił podczas kolejnego pobytu 🙂

Londyn atrakcje. Co warto zobaczyć w Londynie? — informacje praktyczne 

Londyn — mapa darmowych atrakcji i miejsc, które warto zwiedzić i zobaczyć

Bilety lotnicze do Londynu

Londyn ma sześć lotnisk i bardzo łatwo do niego dolecieć. Z większości polskich lotnisk odbywają się regularne loty, co najmniej na jedno z nich. Ceny biletów w dwie strony, w zależności od sezonu rozpoczynają się od 100 zł. Bilety w najlepszych cenach znajdziesz TUTAJ.

Noclegi w Londynie

Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z najpopularniejszych miast na świecie z olbrzymią liczbą miejsc noclegowych. Jeśli jednak chcesz znaleźć pokój lub łóżko w dobrej cenie, to nie czekaj na ostatnią chwilę, ale zarezerwuj jak najwcześniej. Z moich obserwacji wynika, że nawet w tym samym miejscu, im bliżej daty rezerwacji, tym cena rośnie. Już dziś zarezerwuj nocleg w Londynie TUTAJ  

Jeśli podobał Ci się mój tekst o Londynie, to dołącz do podróży na Instagramie, Facebooku, TikToku i YouTube, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych tekstów na https://podrozebezosci.pl.

Similar Posts

12 Comments

 1. Miejsca z klimatem says:

  Dwa razy byliśmy w Londynie, ale nie udało nam się zobaczyć panoramy z The Shard i ze SkyGarden. The Shard też jest darmowe, ale tylko z 31 piętra 🙂 Mamy nadzieję, że za trzecim podejściem się uda 🙂

 2. Paulina says:

  Londyn to miasto niezliczonych atrakcji, a zwiedzanie go zimą jest jeszcze piękniejsze. Moje ulubione miejsca to zdecydowanie Shard i Sky Garden.

 3. Patryk Zieliński says:

  Własnie zbieram miejsca, które warto odwiedzić w Londynie. Dzięki za sporo inspiracji!

 4. Inspiruj Siebie says:

  Byłam w Londynie raz, ale nie miałam okazji poznać go dogłębnie, następnym razem mam już ściągę:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *