arzua monte de gozo polska albergue na camino relacja camino de santiago droga szlak swietego jakuba hiszpania camino frances
arzua monte de gozo polska albergue na camino relacja camino de santiago droga szlak swietego jakuba hiszpania camino frances

32 dzień pielgrzymki – Arzua – Monte do Gozo 34,9 km

1 minute, 52 seconds Read

Camino de Santiago (szlak świętego Jakuba) 32 dzień pielgrzymki – Arzua – Monte do Gozo

Przede mną długi odcinek, który muszę pokonać szybko, gdyż wg prognozy pogody po południu ma padać. Jak to jest jednak z prognozami, nie zawsze się sprawdzają. Już w ciągu dnia przelotnie pada, ale również bardzo ładnie świeci słońce.

Ostatnie kilometry do Santiago

Polska albergue na Camino w Monte de Gozo

Gdybym chciał, to mógłbym już dzisiaj dojść do Santiago, ale wolę zrobić to jutro. Dlaczego? Jest kilka powodów. Dziś jest niedziela, a więc dzień, gdy w mieście jest więcej ludzi niż w inne dni. Dodatkowo chcę iść na główną mszę świętą dla pielgrzymów, która jest codziennie o godzinie 12:00, a dziś bym na nią nie zdążył. Ostatnim powodem, z powodu którego zostawiam to na jutro, jest informacją jaką otrzymałem od brata. W Monte do Gozo (Góra Radości) jest jedyna polska albergue i warto tam się zatrzymać.

Kierunkowskaz do polskiej albergue na Monte do Gozo

Albergue jest częścią Europejskiego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.

Oprócz mnie, w albergue zatrzymuje się więcej Polaków, niż w sumie widziałem na całym dotychczasowym szlaku. Są tam osoby z różnych stron Polski. Pielgrzymi, którzy do Santiago idą różnymi szlakami. Zdecydowanie najdłuższą trasę ma za sobą mężczyzna, który idzie z Lublina, a zaczął w maju.

Posągi pielgrzymów na Monte do Gozo

Po prysznicu i szybkiej przepierce idę na szczyt, z którego widzę wieże katedry w Santiago.

Widok z Monte do Gozo na Santiago de Compostela

Myślę o tym, jak będę się czuł, kończąc mój plan minimum, którym jest właśnie dojście do Santiago. Już jutro się o tym przekonam.

Podobał Ci się mój wpis? Dołącz do podróży na FacebookuTwitterze Instagramie, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych wpisów na https://podrozebezosci.pl.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *