Kołobrzeg na weekend. Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kołobrzeg? Najciekawsze atrakcje w sezonie i po. Co robić w wakacje i gdy pada? Plaże
Kołobrzeg na weekend. Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kołobrzeg? Najciekawsze atrakcje w sezonie i po. Co robić w wakacje i gdy pada? Plaże

Kołobrzeg atrakcje – TOP 20. Co zobaczyć w Kołobrzegu?

6
16 minutes, 48 seconds Read

Kołobrzeg to największe uzdrowisko w Polsce i popularny kierunek na wakacje. Ponad 12 km wybrzeża, fantastyczne plaże, ciekawe atrakcje oraz doskonała oferta spa&wellness sprawiają, że także po sezonie warto przyjechać do Kołobrzegu. Miejscowość jest czwartym co do liczby ludności miastem w województwie zachodniopomorskim i leży u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Bogata oferta noclegowa i sanatoryjna, piękne położenie oraz duży wybór lokali gastronomicznych sprawiają, że miasto jest popularne nie tylko wśród polskich turystów. Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kołobrzegu? Oto 20 najciekawszych atrakcji, wśród których bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie.

Kołobrzeg najciekawsze atrakcje. Co warto zobaczyć i zrobić w Kołobrzegu?

1. Ratusz w Kołobrzegu

Gdyby szukać początków Kołobrzegu, to należałoby się cofnąć co najmniej do wieku VII. Wtedy to na Wyspie Solnej istniała osada, której mieszkańcy zajmowali się warzeniem soli. Za sprawą króla Bolesława I Chrobrego w X wieku gród został przyłączony do państwa polskiego. Wtedy też obok Wrocławia i Krakowa utworzono tu nawet biskupstwo, ale przetrwało ono tylko kilka lat. W 1138 roku osada weszła w skład księstwa pomorskiego, natomiast samo miasto zostało lokowane w 1255 roku.

Około 1380 roku w Kołobrzegu stanął gotycki ratusz, został on jednak zniszczony w 1807 roku podczas oblężenia miasta przez wojska napoleońskie. Nowy ratusz zbudowano na fundamentach poprzedniego w latach 1829-1832 i do dziś jest jedną z wizytówek miasta. Imponująca budowla z czerwonej cegły przypomina średniowieczny zamek obronny. Prezentuje on styl neogotyku i został wzniesiony w kształcie litery C. Wewnątrz ratusza mieszczą się: Miejska Informacja Turystyczna, Galeria Sztuki Współczesnej, Rada Miasta oraz Urząd Stanu Cywilnego. Możesz w nim również zobaczyć za darmo makiety 5 ratuszy z różnych epok. Przed budynkiem umieszczono granitowy pomnik symbolizujący kulę ziemską. Dzięki zastosowaniu łożysk wodnych nawet małe dziecko może poruszyć ciężką kulą.

ratusz kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

2. Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu

Spacerując wokół ratusza, nie dostrzeżesz zabytkowych kamienic, a to dlatego, że podczas wojny miasto uległo zniszczeniu w 95%. Okolice ratusza stanowią tzn. Nową Starówkę, z budynkami luźno stylizowanymi na dawne kamienice. Jedną z niewielu gotyckich budowli znajdziesz natomiast na odchodzącej od placu ratuszowego ul. Emilii Gierczak. 

Kamienica Schliffenów, zwana również Kamienicą Kupiecką, to późnogotycka kamieniczka zbudowana w XV wieku, która przetrwała do wojny. Jej nazwa pochodzi od dawnych właścicieli i znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Obecna budowla jest dokładną rekonstrukcją powstałą w latach 1957-1963 i miejscem, w którym odbywają się wystawy czasowe.

kamienica schlifferow kupiecka kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

3. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Tuż obok kamienicy mieści się Muzeum Oręża Polskiego, które powinno zainteresować nie tylko miłośników militariów. Na niewielkiej powierzchni doskonale zostały wyeksponowane bogate zbiory. Dzięki wizycie w muzeum poznasz historię militariów od średniowiecza do czasów współczesnych. Prawdopodobnie również w nim jest największa w Polsce kolekcja mundurów polskich żołnierzy z I i II wojny światowej, w tym wiele unikalnych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszy się wystawa zewnętrza, z samolotami, wozami bojowymi oraz czołgami. Więcej informacji o Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu znajdziesz na http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/.

muzeum oreza polskiego kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

4. Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu

Kolejnym ciekawym miejscem w centrum starego miasta jest gotycka bazylika pw. Wniebowzięcia NMP. Świątynia jest halowa, pięcionawowa i została wybudowana w XIV wieku. Od XVI wieku, aż do zniszczenia w 1945 roku była kościołem ewangelickim. W 1957 roku przekazano ją kościołowi katolickiemu, który rozpoczął jej odbudowę. 

Pomimo częstych niszczeń w bazylice zachowało się sporo interesujących zabytków. Najcenniejszym jest świecznik siedmioramienny z 1327 roku. Został on wykonany przez Jana Aponghetera z Getyngi i waży 900 kg. Jego wysokość to 4 m, natomiast rozpiętość ramion 3,8 m. Jest jednym z pięciu gotyckich kandelabrów zachowanych na świecie. Przypomina on żydowską menorę, a różni się one niej tym, że został wykonany z kilku kawałków brązu, natomiast menorę wykonuje się z jednego kawałka złota. 

Z innych elementów wyposażenia polecam zwrócić uwagę na pochodzące z ok. 1340 roku najstarsze w Polsce stalle, chrzcielnicę z 1355 roku, gotyckie krucyfiksy, trzy drewniane ołtarze z XV i XVI wieku, płaskorzeźbę „Ostatnia wieczerza”, epitafia, obrazy oraz wiszące świeczniki. Przypatrz się również filarom w kościele. Kilka z nich odchyla się od pionu nawet o 60 stopni, a jeden ma kolorowe polichromia. Atrakcją, ale już dodatkowo płatną jest możliwość wjechania na taras widokowy znajdujący się na wieży kościoła. Rozpościera się z niego rozległa panorama na starówkę, morze i dalszą okolicę. Tuż obok bazyliki znajduje się Pomnik Tysiąclecia zwany Marchewką.

bazylika mariacka kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

5. Wieża ciśnień i Browar Colberg w Kołobrzegu

Przed wojną Kołobrzeg słynął z produkcji piwa i do chlubnych tradycji powraca Colberg — Kołobrzeska Fabryka Piwa. Jej nazwa nawiązuje do przedwojennej, niemieckiej nazwy miasta, czyli Kolberg. Siedzibą browaru jest natomiast zabytkowa, neogotycka wieża ciśnień, zbudowana z czerwonej cegły w 1885 roku.

W przeszłości do zbiornika o pojemności 720 m³ umiejscowionego w górnej części wieży pompowano wodę z rzeki Parsęty, a następnie płynęła ona do mieszkań. Dziś poniżej zbiornika zlokalizowany jest klimatyczny browar miejski, pełen starych fotografii. Można w nim nie tylko degustować lokalne piwa, ale także zamówić coś do jedzenia. Więcej informacji znajdziesz na http://colberg.com.pl/browar. 

browar colberg kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

6. Poczta Główna w Kołobrzegu

Jedną z niewielu budowli, które przetrwały wojenną pożogę, jest budynek poczty. Prezentuje on styl neogotyku, a został oddanych do użytku w 1884 roku. Budynek jest pięknie odrestaurowany i ma zaskakujące ornamenty. Może się zdziwisz, ale umieszczono na nim dziesięć krasnoludków. Podobno, odnalezienie wszystkich, przynosi szczęście.

poczta kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

7. Źródełko solankowe w Kołobrzegu 

Historia Kołobrzegu zaczęła się od solanki, której wiek ocenia się na ponad 2 mln lat. Znajduje się ona pod miastem i jej pozostałością praoceanu. W przeszłości odparowywano z niej sól, a obecnie wykorzystuje się jej właściwości lecznicze. Głównie stosuje się ją przy chorobach reumatycznych, schorzeniach neurologicznych oraz układu oddechowego. 

Solankę Kołobrzeską możesz kupić w butelce, lub ewentualnie samemu nabrać i stosować w postaci kąpieli, okładów lub inhalacji. Jedyne ogólnodostępne źródełko solankowe znajdziesz na Wyspie Solnej niedaleko miejsca, gdzie odkryto najstarsze ślady osadnictwa. Ma one sześcioprocentowy roztwór soli i jest bogate w mikroelementy. Wśród mieszkańców Kołobrzegu szczególną popularnością cieszy się w sezonie ogórkowym. Solanka idealnie nadaje się do kiszenia, a dodatkowo daje im unikalny smak.

zrodelko solankowe solanka kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

8. Port rybacki i targ rybny w Kołobrzegu

Kołobrzeg ma jeden z większych portów rybackich nad polskim morzem, co gwarantuje dostęp do świeżych ryb. Możesz je zamówić w restauracji, albo kupić w porcie na targu rybnym przy ul. Szyprów 1. Targ nie ma sztywnych godzin otwarcia, ale ryby prosto z połowu powinny być dostępne od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-13:00. Znajdziesz wśród nich śledzie, szproty, flądry, dorsze, łososie, ale także mniej znane ryby, jak belony. Port rybacki w Kołobrzegu to także malownicze miejsce z ciekawą rzeźbą rybaka oraz jego żony.

port rybacki kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

9. Kołobrzeski Skansen Morski

Muzeum Oręża Polskiego ma kilka oddziałów i jednym z nich jest Kołobrzeski Skaner Morski. Znajduje się on niedaleko portu rybnego i szczególnie spodoba się miłośnikom historii oraz uzbrojenia morskiego. Wśród eksponatów można zobaczyć armaty z ORP Burza, torpedy, miny, a największe wrażenie robią patrolowiec ORP Fala oraz okręt rakietowy ORP Władysławowo. Okręty można dokładnie eksplorować, wejść do większości zakamarków i zobaczyć, w jakich warunkach pełniło się służbę na morzu. Aktualne ceny biletów i godziny otwarcia muzeum znajdziesz na http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/.

kolobrzeski skansen morski kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

10. Bindaż grabowy w Kołobrzegu

Jednym z bardziej romantycznych miejsc w Kołobrzegu jest bindaż grabowy. Jest to rodzaj tunelu roślinnego tworzonego poprzez obustronne obsadzenie alei pnączami lub drzewami. Następnie ich korony łączy się, by tworzyły sklepienie. 

Bindaż grabowy w Kołobrzegu to wyjątkowy pomnik przyrody pochodzący z XIX wieku. Dzięki przeprowadzonej renowacji prezentuje się doskonale i zaprasza do romantycznych spacerów lub sesji fotograficznych.

bindaz grabowy kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

Znalazłeś ciekawą treść lub zainspirowałem Cię do podróży? Możesz postawić mi wirtualną kawę, którą przeznaczę na rozwoju bloga, by było ich jeszcze więcej. Dziękuję. Postaw mi kawę na buycoffee.to

11. Latarnia morska w Kołobrzegu

Przy wejściu do portu w Kołobrzegu i miejscu, gdzie rzeka Parsęta wpływa do morza, znajduje się jeden z symboli miasta, a mianowicie latarnia morska. Chociaż wygląda na wiekową, została zbudowana dopiero w 1947 roku. Wcześniejszą latarnię wysadzili Niemcy w 1945 roku. Obecna konstrukcja stoi na fundamentach dawnego fortu, którego cegły wykorzystano przy budowie.

Latarnia morska w Kołobrzegu ma wysokość 26 metrów, a zasięg jej światła to 16 mil morskich. Jest ona kolejną następczynią wykorzystania światła do celów nawigacyjnych zapoczątkowanego w Kołobrzegu w 1666 roku. Oprócz zobaczenia latarni z zewnątrz polecam wejść do jej środka. W podziemiach działa muzeum minerałów, natomiast z góry zobaczysz panoramiczne widoki na port, morze, miasto, plażę oraz molo. Aktualne informacje o cenach biletów oraz godzinach otwarcia znajdziesz na http://www.latarnia.kolobrzeg.pl.

latarnia morska kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

12. Rejs statkiem z Kołobrzegu

Tuż przed latarnią morską w Kołobrzegu cumuje kilka statków, którymi możesz wyruszyć w rejs. Trwa on około 40 minut, a do wyboru jest m.in. statek piracki, czy okręt torpedowy. Rejs raczej nie jest długi i na pewno byłby bardziej atrakcyjny, gdyby podczas niego można było się czegoś dowiedzieć o mieście, lub widocznych budowlach. Jest to za to doskonała okazja, by zobaczyć Kołobrzeg z innej strony.

rejs statkiem kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

13. Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

18 marca 1945 rok, czyli w dniu zdobycia Kołobrzegu, miały tu miejsce symboliczne Zaślubiny Polski z Morzem. Wydarzenie to, oraz jednostki wojskowe biorące udział w zdobyciu miasta upamiętnia monumentalny pomnik odsłonięty 3 listopada 1963 rok. Jego autorem jest rzeźbiarz Wiktor Tołkin, a znajdziesz go przy bulwarze Jana Szymańskiego.

Pomnik jest stylizowany na flagę trzymaną przez grupę żołnierzy. Na jego ścianach zobaczysz mozaiki oraz rzeźby przypominające o tysiącletniej tradycji oręża polskiego na Pomorzu. Zwróć także uwagę na prześwit symbolizujący „okno na świat”. Wg legendy, jeśli przejdziesz przez prześwit na bezdechu, to spełni się twoje pomyślane życzenie.

pomnik zaslubin polski z morzem kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

14. Plaża w Kołobrzegu 

Jednym z głównych powodów popularności Kołobrzegu jest jedna z najpiękniejszych plaż nad polskim morzem. Charakteryzuje ją drobny, jasny piasek, czysta woda zachęcająca do kąpieli, dobra infrastruktura oraz szerokość dochodząca do 100 metrów. Kołobrzeską plażę dzieli się na Plażę Zachodnią, Centralną, oraz Wschodnią mieszczącą się przy osiedlu Podczele. Najpopularniejsza z nich jest Plaża Centralna, najspokojniejsza Plaża Wschodnia, natomiast jeśli lubisz zachody słońca, to koniecznie bądź wtedy na Plaży Zachodniej.

Duża przestrzeń sprawia, że nawet w sezonie na kołobrzeskiej plaży znajdziesz miejsce dla siebie. Wtedy też będziesz mógł wynająć romantyczne kosze plażowe, lub leżaki i parasole. Polecam także spacer po plaży w Kołobrzegu po sezonie. Zobaczysz ją wtedy w całej okazałości i bez dużej ilości osób. Jeżeli natomiast przyjedziesz w okresie od listopada do marca, to dodatkowo dostarczysz swojemu organizmowi największej ilości jodu.

plaza kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

15. Molo w Kołobrzegu

Popularność Plaży Centralnej wynika z jej położenia oraz usytuowanego przy niej molo. Kołobrzeskie molo ma 220 metrów długości, 9 metrów szerokości, a spaceruje się 4,5 metra nad poziomem morza. W przeciwieństwie do mol w Gdyni, Gdańsku, czy Sopocie, tutejsze molo nie jest drewniane, ale żelbetonowe. Jest to nawet najdłuższe żelbetonowe molo w Polsce. Zostało ono oddane do użytku 19 czerwca 1971, a na jego końcu mieści się kawiarnia. W okresie od maja do września wstęp na molo jest płatny, natomiast po sezonie można po nim spacerować bez ograniczeń.

molo kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

16. Kołobrzeskie mewy Mariany

Jedną z nowszych atrakcji Kołobrzegu są mewy Mariany. Ich pomysłodawcą jest kołobrzeski grafik Dariusz Jakubowski, natomiast autorem rzeźb Romuald Wiśniewski. Imię Marian pochodzi od pytania, jak nazywa się samiec mewy, które otrzymał pomysłodawca. Z uwagi na to, że miał problem z odpowiedzią, odpowiedział Marian i tak pozostało. 

Kołobrzeskie Mariany są unikalne, gdyż posiadają ludzkie atrybuty. Noszą czapki, biżuterię, jeżdżą na deskorolce i robią zdjęcia. Pomysł i wykonanie bardzo mi się podobają. Mam nadzieję, że z czasem powstanie ich więcej i staną się równie sławne, co wrocławskie krasnale. 

mewa marian kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

17. Obrotowa kawiarnia w Kołobrzegu (Eleven Club)

Na jedenastym piętrze hotelu Arka Medical SPA znajduje się bardzo wyjątkowa kawiarnia. Nosi ona nazwę Eleven Club, a jej unikalność wynika z tego, że jest to kawiarnia obrotowa. W 45 minut zatacza ona pełne koło i każdemu gościowi daje możliwość podziwiania pięknej panoramy miasta oraz morza. Eleven Club to także znakomite kawy i pyszne ciasta, przy których można podziwiać przesuwające się za oknami widoki. Aktualne godziny otwarcia kawiarni znajdziesz na https://www.arka-mega.pl/gastronomia-i-rozrywka/.

obrotowa kawiarnia eleven club hotel arka medical spa kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

18. SPA i Wellness w Kołobrzegu

Stres, przemęczenie, czy kłopoty w życiu codziennym sprawiają, że nasz stan fizyczny i umysłowy coraz bardziej się pogarsza. Jeśli czujesz u siebie coś podobnego, to przyjedź do Kołobrzegu zwanego „polską stolicą SPA”. Znajdują się w nim profesjonalne ośrodki spa i wellness, które pomogą ci odzyskać równowagę oraz harmonię. Kompleksy basenów, strefy spa, jacuzzi, zajęcia fitness, czy zabiegi relaksacyjne, zredukują stres i napięcie, oraz umożliwią wewnętrzną regenerację. Wszystko to jest dostępne przez cały rok.

19. Ekopark Wschodni Kołobrzeg

Jeśli kochasz naturę i przyrodę, to nie możesz ominąć Ekoparku Wschodniego, zwanego również Solnym Bagnem. Jest to użytek ekologiczny o powierzchni 381 ha, którego głównym celem jest ochrona unikalnej fauny i flory słonawych torfowisk. Dojdziesz tam, lub dojedziesz na rowerze wygodną ścieżką wyznaczoną wzdłuż morza w kierunku Ustronia Morskiego. Solne Bagno jest bardzo urokliwe i możesz w nim spotkać około 80 gatunków ptaków. Jednym z najlepszych miejsc do ich obserwacji jest grobla rozdzielająca bagna i torfowiska.

ekopark wschodni slone bano podczele kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

20. Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu

Malownicze położenie Kołobrzegu sprawia, że trudno wysiedzieć w hotelu i ma się ochotę na aktywności na świeżym powietrzu. Sprawiają one, że czujemy się lepiej, poprawiamy kondycję, samopoczucie, ale też zapobiegają chorobom cywilizacyjnym. Najpopularniejszą aktywnością fizyczną w Kołobrzegu jest spacer po plaży. Jeśli jednak znudzą cię spacery, lub uznasz, że pora zobaczyć coś więcej, to polecam wypożyczyć rower. 

W Kołobrzegu znajduje się wiele pięknych tras rowerowych, których łączna długość to ponad czterdzieści kilometrów. Nie musisz jednak ograniczać się do samego miasta, ale możesz ruszyć do sąsiednich miejscowości. Kołobrzeg od Dźwirzyna lub Ustronia Morskiego dzieli niespełna 14 km, więc dojedziesz do nich w niespełna godzinę. Na trasie znajdziesz szereg punktów widokowych, miejsc odpoczynku oraz zejść na plażę. Pewnie też dlatego uważa się, że jest to jedna z najpiękniej położonych tras rowerowych w Polsce. 

sciezki rowerowe kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik wakacje

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kołobrzegu?

Kołobrzeg ma dużo do zaoferowania turystom oraz kuracjuszom. Głównym magnesem jest jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce idealna na przyjemny spacer, lub zażywanie kąpieli słonecznych. Pobyt w Kołobrzegu warto jednak połączyć ze zwiedzaniem, próbowaniem lokalnych wyrobów, aktywnym spędzaniem czasu oraz odpoczynkiem przykładowo w spa. Pamiętaj, że to wszystko możesz robić nie tylko w sezonie, ale przez cały rok, a atrakcji w Kołobrzegu jest dużo więcej. 

Kołobrzeg – najciekawsze atrakcje, które warto zobaczyć i zwiedzić. Informacje praktyczne 

Kołobrzeg – mapa turystyczna atrakcji i ciekawych miejsc

Kołobrzeg rozrywka 

Sunrise Festival

W Kołobrzegu jak i w innych sanatoriach głównie dla starszych organizowane są wieczorki taneczne oraz dansingi. Nie zapomniano jednak o osobach młodych oraz młodych duchem. Pod koniec lipca w Kołobrzegu odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Europie Środkowo-Wschodniej — Sunrise Festiwal.  Jest to kilkudniowe święto muzyki elektronicznej pełne najznakomitszych DJ-ów. Z kilku scen płyną dźwięki muzyki house, techno, trance, electro, bass i big room. Festiwal wciąż się rozwija, dlatego też kilka lat temu przeniósł się na teren byłego lotniska w Podczelu. 

Na czas festiwalu działa tam specjalne miasteczko SunCity składające się z pola namiotowego o różnym standardzie. Mieści się ono tylko 50 m od plaży, więc bez problemu można połączyć pełne emocji występy z odpoczynkiem i plażowaniem.

Dyskoteki w Kołobrzegu

Festiwal nie jest jedynym miejscem, gdzie młode osoby mogą się zabawić. W Kołobrzegu działają również dyskoteki, a najpopularniejszą z nich jest Aquarius CLUB & LOUNGE. Znajduje się ona w podziemiach 5-gwiazdkowego hotelu Aquarius. Oryginalny wystrój wnętrz, dwie sale, dwa parkiety oraz dwa rodzaje muzyki sprawiają, że spotkasz w nim osoby w różnym wieku, a każda z nich bawi się wyśmienicie.

Gdzie zjeść w Kołobrzegu?

Kołobrzeg jest miastem turystycznym z bogatą ofertą gastronomiczną. Podczas mojego pobytu znalazłem czas, by odwiedzić kilka z takich miejsc. Na Wyspie Solnej znajduje się Karczma Solna ze swojskim wystrojem i smacznym jedzeniem. Cenowo również jest to miejsce przystępne. Na degustację piwa udałem się do wieży wodnej i mieszczącego się w niej browaru Colberg. Nie miałem okazji próbować jedzenia, ale za to piwo przypadło mi do gustu, a najbardziej Colberg Black. Na deser wyruszyłem do kawiarni obrotowej w hotelu Arka Medical SPA. Bardzo pozytywnie zaskoczyła ma wielkość otrzymanego ciasta w Eleven Club. Śniadania i kolacje jadłem w restauracji hotelu Seaside Park Hotel. Oferowane są one w formie bufetu z dużym wyborem potraw, owoców i deserów, a wszystko jest bardzo smaczne.

Jak dojechać do Kołobrzegu?

Już w XIX wieku do Kołobrzegu doprowadzono linię kolejową i obecnie z każdego dużego miasta bez problemu można do niego dojechać pociągiem. Do Kołobrzegu kursują również autobusy, w tym Flixbus, co dodatkowo ułatwia dojazd w przypadku braku własnego transportu.

Kołobrzeg noclegi

Sanatoria, hotele, kwatery prywatne, ośrodki SPA, w Kołobrzegu jest z czego wybierać. Możesz też wybrać najbardziej ekskluzywne noclegi, przykładowo w Hotel Aquarius SPA, Royal Tulip Sand Kolobrzeg, Marine Hotel by Zdrojowa, Diune Hotel by Zdrojowa, Seaside Park Hotel, Arka Medical Spa, Hotel Leda Spa. Te lub inne najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, gdyż w sezonie ich dostępność bardzo spada. Rezerwacji dokonasz TUTAJ.


Booking.com

Jeśli podobał Ci się mój artykuł o Kołobrzegu, to dołącz do podróży na  na Instagramie, Facebooku, TikToku i YouTube, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych artykułów na https://podrozebezosci.pl.

Używasz Pinteresta? Mam dla Ciebie zdjęcie do pina z Kołobrzegu.

kolobrzeg atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic zrobic w kolobrzegu na weekend przewodnik noclegi mapa wakacje

6 Comments

  1. Zbynio says:

    Żenujące jest to, że ludzie w Kołobrzegu nie potrafią jeździć rowerami. 99% unika ścieżek rowerowych za to doskonałe się czują na chodniku i nigdy na jezdni.

  2. https://bezbrzeznemysli.blogspot.com/ says:

    Zaciekawiły mnie krasnoludki na fasadzie budynku Poczty. Nigdy o nich nie słyszałam, może dlatego szczęście mnie omija:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *